Головна » Статті » Хата-читальня

У розділі матеріалів: 32
Показано матеріалів: 21-30
Сторінки: « 1 2 3 4 »

 

 

Васильченко В’ячеслав. Притулок для прудкого біса : детективний роман / В. М. Васильченко. – Луцьк : ПВД «Твердиня­», 2013. – 292 с.

 

 

 

Спеціальна відзнака

за ексклюзивний роман

Міжнародного літературного конкурсу романів,

кіносценаріїв, п’єс, пісенної лірики та творів для дітей

«КОРОНАЦІЯ СЛОВА» – 2013

 

 

Мене як людину, котра за своє життя перечитала масу детективів, здивувати важко. В’ячеслав Васильченко приємно здивував романом «Дворушники...», який я читав ще в рукописі, – умінням будувати сюжет, інтригу, характери, використовувати саме українські містичні мотиви...

 


Володимир ЛИС

Присвячується поетам і міліціонерам.

А ще... зеленому чаю «Greenfield»…


Новий роман із серії пригод Богдана Лисиці написаний перед «Дворушниками...», але вийшов після.

 

Цього разу професор разом з «однокашником» з юрфаку, полковником міліції Євгеном Кодаковським бере участь у розслідуванні заплутаної справи про кросворд-погрозу, що надійшов на адресу великого столичного бізнесмена Андрія Никонова. У порожні клітинки цього «кросворда смерті» таємничий автор пропонує вписувати прізвища людей з оточення Никонова. Опис їхніх злодіянь зашифрований у віршах. Після одержання кожної такої погрози, незважаючи на зусилля правоохоронців, обов’язково зникала відповідна людина. З кожним нерозгаданим прізвищем довкола Никонова звужується коло безпечного простору. Стає зрозуміло, що одного разу у вірші прийде заховане й прізвище бізнесмена...

 

Узявшись за чергову неординарну справу, Лисиця опиняється в центрі нових таємничих подій і небезпечних пригод...

Примітка автора

Всі персонажі, установи й події, описані в романі, вигадані. Будь-який збіг з реальними людьми, установами або подіями абсолютно випадковий.

 

Хата-читальня | Переглядів: 1238 | Додав: Dyrektor | Дата: 18.06.2013 | Коментарі (0)

 

 

Куява Жанна. Нічниця : роман / Ж. В. Куява ; худ. С. Фесенко. – Луцьк : ПВД «Твердиня», 2013. – 244 с.

 

 

 

Спеціальна відзнака

 

за ексклюзивний жіночий твір

Міжнародного літературного конкурсу романів,

кіносценаріїв, п’єс, пісенної лірики та творів для дітей

«КОРОНАЦІЯ СЛОВА»

 

За параметрами «жіночого роману», «сільського трилера» та «любовної драми» цей текст здатен потіснити не одного літературного аксакала.

Головна ознака дебютного роману Ж. Куяви «Нічниці» – інтригу витримано до самого фіналу, а композиційно якісний, живий, із дбайливо виписаним тлом та невимушеною гнітючою атмосферою сучасного українського села сюжет, історія запопадливої пристрасті, маніакальної закоханості, з цілком логічним фіналом «словом, усі померли» – залишає неоране поле для читацьких переживань, роздумів та висновків. Як і належить добрій книжці.
 
Хата-читальня | Переглядів: 2947 | Додав: Dyrektor | Дата: 21.03.2013 | Коментарі (0)

 

 

Процюк Степан. Бийся головою до стіни : психологічна проза /  С. В. Процюк. – Луцьк : ПВД «Твердиня», 2013. – 200 c.

 


 

 

Степан Процюк енергетичним зарядом своєї творчості створює навколо себе своєрідне силове поле, потрапляючи в яке читач або відмовляється тут перебувати, або, черпнувши з нього силового екстракту, вже ніколи не покидатиме надовго ландшафти внутрішнього світу цього письменника.

Степан Процюк – автор для мужніх, для тих, хто не боїться зазирати у притемнені куточки підсвідомого, знати справжню етимологію людських вчинків, досліджувати тілесність, гріх і форми покути.

 

 

Хата-читальня | Переглядів: 2221 | Додав: Dyrektor | Дата: 21.03.2013 | Коментарі (0)

 

 

 

Мартинюк Микола. Під мурами твердині : історична повість : [для серед. і ст. шк. віку] [текст] / М. І. Мартинюк ; худож. А. П. Гупало. – Луцьк : ПВД «Твердиня», 2012. – 128 с.

 

Дипломант
Міжнародного літературного конкурсу романів, кіносценаріїв, п’єс,
пісенної лірики
та творів для дітей «КОРОНАЦІЯ СЛОВА» 2012 року
в номінації «Твори для дітей»

 

6 грудня 1227 року на «зимового Миколу» в селище Жидичин, що під Луцьком, приїхав на прощу двадцятишестилітній князь Данило… Факт – зафіксований в літописові... Далі, можливо, й вигадка, але...
За всіма канонами історико-пригодницького жанру, реальних і вигаданих персонажів твору щокрок підстерігають прикрі та приємні несподіванки, з яких конче вийти з гідністю, щоб це не стало неперейденим житейським проваллям чи духовним крахом. Кожному з героїв – головних чи іншопланових – всякчас доводиться робити свій відповідальний життєвий вибір на межі крайнощів.
У повісті йдеться про кохання і зраду, щирість і підступність, крайню впертість і сумніви, біль і спокуту, здобутки і втрати, радість і розчарування, словом – усе, що здатне задовольнити сподівання, смаки й уподобання найвибагливішого читача.

 

 

Хата-читальня | Переглядів: 1622 | Додав: Dyrektor | Дата: 08.12.2012 | Коментарі (1)




Васильченко В’ячеслав. Дворушники, або Євангеліє від вовкулаки : детективний роман з елементами містики / В. М. Васильченко. – Луцьк : ПВД «Твердиня­», 2012. – 336 с.

Дипломант
Міжнародного літературного конкурсу
романів, кіносценаріїв, п’єс,
пісенної лірики
та творів для дітей
«КОРОНАЦІЯ СЛОВА» 2012 року

 

Дивовижна все-таки річ – Всесвіт. Усе в ньому взаємопереплетено настільки, що навіть уявити важко…

…Степан ВАСИЛЬЧЕНКО. Усім ще зі школи відоме це хрестоматійне ім’я. Педагог за фахом і покликанням, що став відомим письменником. Бо мав талант. Бо хотів сказати багатьом, як це – коли болить серце…

Нащадок письменника В’ячеслав ВАСИЛЬЧЕНКО так само йде педагогічною стезею. І так само – через століття – співчуває зболеному серцю. Воно у нас, нинішніх, теж частенько болить. І не завжди його лікує валідол...

В’ячеслав ВАСИЛЬЧЕНКО живе й працює в Києві. Рукопис його першого роману схвально оцінив Андрій КУРКОВ за чашкою кави в «Ярославні». Це додало віри. І – рукопис перетворився на книгу, яка (з дарчим написом автора) опинилася в колекції самої Марсі ШИМОФФ…

Детективні романи В’ячеслава ВАСИЛЬЧЕНКА незмінно цікаві заплутаністю сюжету, таємничістю подій, закоханістю у Наш Прекрасний Світ і – Людину. Бо перемогу в них завжди святкує Справедливість і Добро...

Присвячується поганим людям.

Уже хоча б тому, що вони цю книжку ніколи не прочитають.

А ще... зеленому чаю «Greenfield»…

  У розпалі літо. Поблизу Києва відбуваються таєм­ничі вбивства жінок, слід від яких тягнеться у давню легенду про вовкулаку. Богдан Лисиця, київський професор словесності, працюючи на прохання свого товариша – головреда газети «Презумпція» – кореспондентом, паралельно займається пошуком убивці й написанням статей про це. Розплутуючи клубок неординарних загадок, професор починає розуміти, що все насправді не так, як здається на перший погляд. І опиняється у вирі таємничих подій та небезпечних пригод…

 Примітка автора

Всі персонажі, установи й події, описані в романі, вигадані. Будь-який збіг з реальними людьми, установами або подіями абсолютно випадковий.


Хата-читальня | Переглядів: 2360 | Додав: Dyrektor | Дата: 31.08.2012 | Коментарі (4)



Бондарь-Терещенко Игорь. НеEastWestная Украина : сатир. портреты / И. Е. Бондарь-Терещенко. – Луцк : ПВД «Твердиня», 2010. – 184  с.


В сборнике сатирических портретов культового критика Игоря Бондаря-Терещенко представлены известные фигуры современного украинского бомонда – популярные писатели, художники, музыканты, издатели, телеведущие. Неизвестными остаются лишь некоторые страницы их жизни и творчества, о чем, собственно, и речь в этой заведомо скандальной книге.


Хата-читальня | Переглядів: 2073 | Додав: Dyrektor | Дата: 13.07.2012 | Коментарі (0)



Завгородній Юрій. Етноглобалізм (чи легко сьогодні почуватися українцем?) : есеїстика / Ю. С. Завгородній. – Луцьк : ПВД «Твердиня», 2012. – 148 с. – Серія «Літературний ексклюзив».


...Мені болить і своє, і чуже, бо воно теж наше – загально­землянське. І мені не байдуже, якою має бути наша спільна цивілізація в майбутньому. Я не можу, я жахаюся навіть уявити, що колись на всій Землі запанує одна мова, гучатимуть одні й ті самі ритми з обмеженою тональністю і мелодикою, що всі люди носитимуть однакові за кольором і кроєм строї, коли все зрівняється незворотньо між етносами і стане однорідною сірою невизначеною масою...

Ю. Завгородній

 

Хата-читальня | Переглядів: 1066 | Додав: Dyrektor | Дата: 13.07.2012 | Коментарі (0)

 



Дзюба С. В., Кулаковська І. О. Потягуськи : роман у міні-новелах / С. В. Дзюба, І. О. Кулаковська. – Луцьк: ПВД «Твердиня», 2008. – 356 с.

 

 

Персонажі цієї книги – пятирічні Дмитрик, Нюта, Ганка, Олексій, Володя і Катруська – реальні особи. Вони живуть у Чернігові і «працюють» малюками в дитсадку «Золота жабка». Надзвичайно люблять різноманітні ігрощі, ласощі та пустощі (ймовірно, пустощі найбільше). А ще є в них одне цікаве хобі – вивчати світ дорослих: досліджувати, ставити експерименти та робити неймовірні відкриття.

Автори та видавці роману у міні-новелах «Потягуськи» вважають, що аналога такій несамовито-веселій книзі про дітей – для дітей, для дорослих, для дітей і дорослих – не лише в українській літературі, а у світовій – знайти годі.

Хата-читальня | Переглядів: 1779 | Додав: Dyrektor | Дата: 13.07.2012 | Коментарі (0)

 

 

Процюк Степан. Тіні з’являються на світанку : есеїстика /  С. В. Процюк. – Луцьк : ПВД «Твердиня», 2011. – 216 c. – Серія «Літературний ексклюзив».

 

 

 

 

Есеїстика Степана Процюка, на думку багатьох критиків і читачів, наділена енергетичним магнетизмом.
У цій книжці письменник пише про страх смерті і втрачене кохання, істерію і хірургічні діагнози.
«Тіні з′являються на світанку» розпочинається екзис­тенційним натуралізмом, а завершується химерними алегоріями із багатошаровим змістом.
Цей шлях варто пройти самому. Ви будете захоплюватися чи дратуватися, погоджуватися чи заперечувати окремі твердження, але не облишите читання. Бо те, що пише Степан Процюк, стосується кожної і кожного.

 

 

 

Хата-читальня | Переглядів: 1440 | Додав: Dyrektor | Дата: 08.06.2012 | Коментарі (0)



Ірванець Олександр. П’яте перо : публіцистика / О. В. Ірва­нець. – Луцьк : ПВД «Твердиня», 2011. – 200 с
.

Ну перо – ще зрозуміло. А чому п’яте? А тому, що у творчому арсеналі вічно юного бубабіста О. Ірванця перше перо належить поезії, друге, третє й четверте – відповідно, прозі, драматургії, перекладу. Отже, журналістика, втілена в її найвищій формі – публіцистиці, виявилася на почесному п’ятому місці.
В іпостасі журналіста письменник запрошує здійснити мандрівку і по наших рідних теренах (Внутрішня Україна), і до ближніх сусідів, і до дальніх (інші території). Тобто – і свого не цурається, і чужого научається. Себто – і себе показує, і людей бачить.
Але попри свої начебто часті поїздки-польоти за тридев’яті і просто дев’яті моря, літератор солідарний з журавлем з відомого дитячого (платоноворонькового) віршика, який на питання, де найкращая земля, відповідає: «Краще рідної немає!»


  
Хата-читальня | Переглядів: 1185 | Додав: Dyrektor | Дата: 08.06.2012 | Коментарі (0)