Поліграфічно-видавничий дім «Твердиня» як юридична особа був заснований 25 жовтня 2004 року. Ліцензію на право провадження видавничої діяльності приватне підприємство отримало 14 грудня 2004 року. Оновлену ліцензію із розширенням видів книговидавничої і господарської діяльності ПВД «Твердиня» було вручено 16 травня 2017 року.

Поява «Твердині» на книжковому ринку Волині відчутно пожвавила видавничу діяльність в регіоні. Як за якістю, так і за кількістю книжкової продукції від свого заснування видавництво є одним із лідерів у Луцьку й по області загалом.

Книжковим дебютом «Твердині» стали подарункові міні-видання «Миколаєва ніч» Василя Слапчука та «Йде у гості Миколай» Йосипа Струцюка (обидві вийшли накладом відразу по 5 000 примірників). Кожна з книжечок побачила світ практично за два дні – напередодні свята Миколая. Відтак святитель Миколай став покровителем видавництва.

За статусом і тематичним спрямуванням ПВД «Твердиня» є універсальним видавництвом, попри те, що останнім часом пріоритетно більше уваги приділяє науковій книзі, тоді як на початку своєї діяльності позиціонувало себе радше як видавництво дитячої та музичної літератури.

За час свого існування ПВД «Твердиня» видала книг понад 500 найменувань загальним накладом близько 1 млн. примірників. Підприємство видає не лише місцевих авторів, а й літераторів і науковців далеко з-поза меж Волині, зокрема – з Чернігова, Києва, Сум, Харкова, Миколаєва, Донецька, Дніпропетровська, Одеси, Хмельницького, Львова, Рівного, Вінниці, Івано-Франківська та інших куточків України, а також закордоння – з Македонії, Болгарії, Хорватії, Чехії, Польщі, Росії, Білорусі.

Серед авторів «Твердині» – такі відомі в Україні й далеко поза її межами люди, як письменники Анна Багряна, Євген Баран, Анна Біла, Ігор Бондар-Терещенко, Володимир Ганулич, Надія Гуменюк, Сергій Дзюба, Анатолій Дністровий, Юрій Завгородній, Олександр Ірванець, Петро Коробчук, Іван Корсак, Петро Кралюк, Володимир Лис, Віктор Мельник, Ігор Павлюк, Степан Процюк, Василь Слапчук,  науковці Володимир Александрович, Віктор Давидюк, Ірина Захарчук, Микола Кодак, Світлана Кочерга, Петро Кралюк, Андрій Нісімчук, Ярослав Поліщук, Людмила Снігур, Петро Троневич та ін.

Найпопулярнішими творчими проектами «Твердині» є книжкові серії «Пантеон», «Неймовірно, але факт!»,«Літературний ексклюзив», «Хронотоп», «Волинь унікальна», «Сучасна балканська поезія», «Письменники Волині – лауреати Національної премії України імені Тараса Шевченка», новинка 2017 року – «ЛітТЕАТР ХХІ».

ПВД «Твердиня» постійно є активним учасником щорічних всеукраїнських і міжнародних книжкових ярмарків, найавторитетнішими з-поміж яких можна назвати Форум видавців у Львові, київський «Книжковий світ» (весняний та осінній) від виставкової компанії «МЕДВІН», літній книжковий ярмарок в Українському домі від Держтелерадіо України, приурочений до Дня незалежності України, грудневий «Книжкові контракти» в Києві, «Українська книга на Одещині», «Джура-Фест», «Книги Великої Волині» тощо.

За високу професійну майстерність і творчі здобутки колектив «Твердині» неодноразово нагороджувався дипломами, подяками та почесними грамотами обласного й міського керівництва, а також різноманітних книжкових форумів.

Видавництво успішно співпрацює з органами державної влади, приватними підприємствами, фізичними особами.

За результатами Держкомстату України у підсумку за 2007 рік «Твердиня» посіла 36 місце в Національному бізнес-рейтингу України як найкращий роботодавець – за високі показники професійної діяльності та рівень оплати праці, а у підсумку за 2012 рік – 2 місце у Волинській області за номінацією «Показники ефективності використання ресурсів» і 44 місце в Україні за показником «Прибуток на акціонерний капітал». У травні 2008 року видавництво відзначено почесною нагородою Всеукраїнської програми «Золоті руки України». За результатами загальнодержавного рейтингування економічних показників підприємств України 2013–2014 років у номінації «Показники ефективності використання ресурсів» серед підприємств Волині, які займаються книговидавничою справою, «Твердині» дісталося золото рейтингу, а в номінації «Інвестиційна привабливість» ПВД «Твердиня» посіла друге місце у підсумку по Україні. У травні 2017 року ПВД «Твердиня» виборола 18 місце і золото Національного бізнес-рейтингу України в номінації «Результативність та рентабельність» серед суб'єктів господарювання України і перше місце та, відповідно, теж золото рейтингу в номінації «Коефіцієнт обертаємості активів» серед суб'єктів господарювання Волинської області книговидавничої сфери. У лютому 2018 року ПВД «Твердиня» виборола 16 місце серед суб'єктів господарювання України і золото Національного бізнес-рейтингу України серед суб'єктів господарювання Волинської області книговидавничої сфери в номінації «Коефіцієнт обертаємості грошових коштів».

 Основними напрямами діяльності ПВД «Твердиня» є: книговидавнича справа; поліграфічна діяльність; художнє оформлення творів, книг, збірок; рекламна діяльність; торгівля книгами, періодикою тощо.

 Ознайомитися з книжковими новинками видавництва можна за каталогом видавців на сайтах «Кассіопея: сузір’я українських книжок» та «Буквоїд»:

http://kassiopeya.com/manufacturer/tverdinya?SID=7f6d372583cc707cdd2e8403d1eca030&limit=all

http://bukvoid.com.ua/search/?search=%F2%E2%E5%F0%E4%E8%ED%FF

«Твердиня» завжди відкрита для спілкування і творчої співпраці!..