Головна » Статті » Хата-читальня

У розділі матеріалів: 32
Показано матеріалів: 31-32
Сторінки: « 1 2 3 4Гуменюк Надія. Охоронець для янгола ; Лис Во лодимир. Полювання на брата : радіоп’єси, переможці всеукраїнських конкурсів радіоп’єс / Н. П. Гуменюк, В. С. Лис. – Луцьк : ПВД «Твердиня», 2011. – 108 c.


Кожна з радіоп’єс цієї книжки – то історія окремої людини і, разом з тим, окремий пласт новітньої історії України. На стику особистого і суспільного викристалізовуються драматичні  події, в епіцентрі яких опиняються:двоє братів, один з яких полює на іншого; двоє закоханих,
долі яких поламала тоталітарна система; маленький хлопчик, приречений на самотність, бо мама поїхала за кордон у пошуках заробітку; цілком успішне, на перший погляд, подружжя, яке в гонитві за багатством втрачає головне – кохання; юнак, котрий за дрібку тютюну по-
трапляє до в’язниці; коровайниця, яка приносить щастя своїми короваями…
Пропоновані читачам радіоп’єси Надії Гуменюк та Володимира Лиса здобули нагороди на Всеукраїнських конкурсах «Відродимо забутий жанр» і поставлені на Українському радіо.

Хата-читальня | Переглядів: 2147 | Додав: Dyrektor | Дата: 08.06.2012 | Коментарі (1)Лис В. Графиня : роман / В. С. Лис. – Луцьк :  ПВД «Твердиня», 2010. – 188 с.

 Роман «Графиня» відомого письменника з Волині – майстерне поєднання захоплюючого сюжету, драматичних колізій людського життя і тонкого психологізму, віртуозне переплетіння реального й містичного. У нашу добу – цілком автоматизованого і комп’ютеризованого 1998-го року – хтось намагається відтворити загадкові події, які відбувалися у волинському містечку Густий Луг року Божого 1762-го. Але
 чи вдасться це йому і чи можливо взагалі реконструювати час?..
 Вічність і нерозривність часоплину з його історичними колізіями, проблемами і таємницями, з його
 особливими колоритом і ароматом, проходять через весь роман, через образи головного героя, провінційного вчителя і художника Платона, його учениці, відомої художниці, інших персонажів, зокрема таємничого убивці собак, проповідника «Природного Євангелія» і ще таємничішої «білої графині» Венцеслави, єдиний портрет якої зберігається в місцевому музеї.
 Роздуми про сенс життя, болісні пошуки цього сенсу, моральний і мистецький вибір, складні, але глибокі  почуття головних героїв, які вони намагаються приховувати, – все це створює яскраве поліфонічне тло твору.

Хата-читальня | Переглядів: 1902 | Додав: Dyrektor | Дата: 07.06.2012 | Коментарі (0)