Головна » Статті » Хата-читальня

У розділі матеріалів: 27
Показано матеріалів: 11-20
Сторінки: « 1 2 3 »

 

Вітаємо із 85-літтям болгарського поета Христо Черняева!

Хата-читальня | Переглядів: 570 | Додав: Dyrektor | Дата: 04.02.2015 | Коментарі (0)

Луценко Зінаїда. Соняшники в трусах : роман-провокація / З. В. Луценко. – Луцьк : ПВД «Твердиня», 2014. – 200 с.

Дипломант

Міжнародного літературного конкурсу

романів, кіносценаріїв, п’єс, пісенної лірики та творів для дітей

«КОРОНАЦІЯ СЛОВА» (2014)

Це роман-провокація про пізнання підлітками, зокрема дівчатками, власної сексуальності й азів сексуальної освіти. Це твір, який ставить під сумнів виховання вулицею, акцентуючи, що саме сім’ї тут належить чільне місце...

Метафора «Соняшники в трусах» – це алюзія з життя. Саме так господині в деяких місцевостях рятують урожай цієї рослини від горобців та іншого заанґажованого птаства. Та чи стовідсотково дієвий цей засіб запобігання проблемі?

Взагалі  цей роман повинен був називатися «Гандон», і це є для нього найкраща назва. І можна впевнено сказати, що в Україні про таке ще ніхто не писав – дитяча сексуальність, цнотливість та розбещеність, занадто вільні стосунки та визволення від застарілих комплексів.

Дуже цікаво! Занадто сміливо! До неможливого реалістично! Секс в Радянському Союзі таки був!.. А головне – це неоціненний досвід чийогось життя!..

Автор щиро просить вибачення

за вживання у тексті ненормативної лексики


 
Хата-читальня | Переглядів: 3310 | Додав: Dyrektor | Дата: 22.08.2014

Васильченко В’ячеслав. «Gaudeamus», виконаний смертю : детективний роман / В. М. Васильченко. – Вид. 2-ге, доп. і перероб. – Луцьк : ПВД «Твердиня», 2014. – 304 с.

Від багаторазового лауреата Міжнародного літературного конкурсу романів, кіносценаріїв, п’єс, пісенної лірики та творів для дітей «КОРОНАЦІЯ СЛОВА» (2014)

Київський професор-філолог Богдан Лисиця на запрошення свого давнього друга – професора Сорбонни Антуана Робера – прибуває до Парижа на міжнародну наукову конференцію, присвячену ювілею відомого французького вченого й популярного письменника Патріка Беккереля.

Навколо конференції та імені мсьє Беккереля починають відбуватися дивні й загадкові речі: то в газетах з’являються статті, що ставлять під сумнів його авторство, то за ритуалом, описаним у романі, починають гинути люди, які знали ювіляра.

Почавши разом з Робером і його двоюрідним братом – офіцером поліції – Фаб’єном розслідування цієї неординарної справи, професор Лисиця опиняється в центрі загадкових подій і небезпечних пригод.


 
Хата-читальня | Переглядів: 1032 | Додав: Dyrektor | Дата: 12.08.2014 | Коментарі (0)

 

Васильченко В’ячеслав. FaкiR : детективний роман / В. М. Васильченко. – Луцьк : ПВД «Твердиня», 2014. –  396 с.
 
Дипломант
Міжнародного літературного конкурсу романів, кіносценаріїв, п’єс,
пісенної лірики та творів для дітей «КОРОНАЦІЯ СЛОВА» 2014 року
в номінації «Романи»

Новий роман із серії пригод Богдана Лисиці – ретроспективний. Саме в ньому й «народився» майбутній професор-детектив. Тоді ж він був усього лиш молоденьким аспірантом…

…Початок 90-х років. У Греції підступно пограбовано доньку мільйонера. Вкрадено її незліченні коштовності. Викрадача знаходять мертвим. Поруч – напис його ж кров’ю: «Містер Чужі Обличчя». Хто він, цей таємничий «містер», і які сюрпризи приготували йому «коштовності Пенелопи», належить дізнатися киянину і лондонцю, що випадково опинилися «в тому місці і в той час»…


 
Хата-читальня | Переглядів: 936 | Додав: Dyrektor | Дата: 02.08.2014 | Коментарі (0)

 

Луценко Зінаїда. Я, Миколайко… : замість роману / З. В. Луценко. – Луцьк : ПВД «Твердиня», 2013. – 304 с.

 

Дипломант
Міжнародного літературного конкурсу романів, кіносценаріїв, п’єс,
пісенної лірики
та творів для дітей «КОРОНАЦІЯ СЛОВА» 2013 року
в номінації «Романи»


Дитинство. Отроцтво. Юність. Це вже, здається, десь було… І навіть головний герой – Миколайко (себто – Коля), від чийого імені ведеться оповідь….

 

Безтурботне дитинство й витівки сільського розбишаки поміж розкішних лопухів, на городах, річці тощо. Це теж було… І, певно, що не раз. Як – й у вашому житті?.. Тоді ця книга – суцільне дежа вю… Кожного… Не інакше…

Чи просто приперчені несловниковими словечками варіації-попурі на теми толстовсько-горьківсько-довженківсько-нестайківських сюжетів?..

Хто зна?.. Хто зна!..

Хата-читальня | Переглядів: 846 | Додав: Dyrektor | Дата: 02.09.2013 | Коментарі (0)

 

 

Васильченко В’ячеслав. Притулок для прудкого біса : детективний роман / В. М. Васильченко. – Луцьк : ПВД «Твердиня­», 2013. – 292 с.

 

 

 

Спеціальна відзнака

за ексклюзивний роман

Міжнародного літературного конкурсу романів,

кіносценаріїв, п’єс, пісенної лірики та творів для дітей

«КОРОНАЦІЯ СЛОВА» – 2013

 

 

Мене як людину, котра за своє життя перечитала масу детективів, здивувати важко. В’ячеслав Васильченко приємно здивував романом «Дворушники...», який я читав ще в рукописі, – умінням будувати сюжет, інтригу, характери, використовувати саме українські містичні мотиви...

 


Володимир ЛИС

Присвячується поетам і міліціонерам.

А ще... зеленому чаю «Greenfield»…


Новий роман із серії пригод Богдана Лисиці написаний перед «Дворушниками...», але вийшов після.

 

Цього разу професор разом з «однокашником» з юрфаку, полковником міліції Євгеном Кодаковським бере участь у розслідуванні заплутаної справи про кросворд-погрозу, що надійшов на адресу великого столичного бізнесмена Андрія Никонова. У порожні клітинки цього «кросворда смерті» таємничий автор пропонує вписувати прізвища людей з оточення Никонова. Опис їхніх злодіянь зашифрований у віршах. Після одержання кожної такої погрози, незважаючи на зусилля правоохоронців, обов’язково зникала відповідна людина. З кожним нерозгаданим прізвищем довкола Никонова звужується коло безпечного простору. Стає зрозуміло, що одного разу у вірші прийде заховане й прізвище бізнесмена...

 

Узявшись за чергову неординарну справу, Лисиця опиняється в центрі нових таємничих подій і небезпечних пригод...

Примітка автора

Всі персонажі, установи й події, описані в романі, вигадані. Будь-який збіг з реальними людьми, установами або подіями абсолютно випадковий.

 

Хата-читальня | Переглядів: 937 | Додав: Dyrektor | Дата: 18.06.2013 | Коментарі (0)

 

 

Куява Жанна. Нічниця : роман / Ж. В. Куява ; худ. С. Фесенко. – Луцьк : ПВД «Твердиня», 2013. – 244 с.

 

 

 

Спеціальна відзнака

 

за ексклюзивний жіночий твір

Міжнародного літературного конкурсу романів,

кіносценаріїв, п’єс, пісенної лірики та творів для дітей

«КОРОНАЦІЯ СЛОВА»

 

За параметрами «жіночого роману», «сільського трилера» та «любовної драми» цей текст здатен потіснити не одного літературного аксакала.

Головна ознака дебютного роману Ж. Куяви «Нічниці» – інтригу витримано до самого фіналу, а композиційно якісний, живий, із дбайливо виписаним тлом та невимушеною гнітючою атмосферою сучасного українського села сюжет, історія запопадливої пристрасті, маніакальної закоханості, з цілком логічним фіналом «словом, усі померли» – залишає неоране поле для читацьких переживань, роздумів та висновків. Як і належить добрій книжці.
 
Хата-читальня | Переглядів: 2323 | Додав: Dyrektor | Дата: 21.03.2013 | Коментарі (0)

 

 

Процюк Степан. Бийся головою до стіни : психологічна проза /  С. В. Процюк. – Луцьк : ПВД «Твердиня», 2013. – 200 c.

 


 

 

Степан Процюк енергетичним зарядом своєї творчості створює навколо себе своєрідне силове поле, потрапляючи в яке читач або відмовляється тут перебувати, або, черпнувши з нього силового екстракту, вже ніколи не покидатиме надовго ландшафти внутрішнього світу цього письменника.

Степан Процюк – автор для мужніх, для тих, хто не боїться зазирати у притемнені куточки підсвідомого, знати справжню етимологію людських вчинків, досліджувати тілесність, гріх і форми покути.

 

 

Хата-читальня | Переглядів: 1684 | Додав: Dyrektor | Дата: 21.03.2013 | Коментарі (0)

 

 

 

Мартинюк Микола. Під мурами твердині : історична повість : [для серед. і ст. шк. віку] [текст] / М. І. Мартинюк ; худож. А. П. Гупало. – Луцьк : ПВД «Твердиня», 2012. – 128 с.

 

Дипломант
Міжнародного літературного конкурсу романів, кіносценаріїв, п’єс,
пісенної лірики
та творів для дітей «КОРОНАЦІЯ СЛОВА» 2012 року
в номінації «Твори для дітей»

 

6 грудня 1227 року на «зимового Миколу» в селище Жидичин, що під Луцьком, приїхав на прощу двадцятишестилітній князь Данило… Факт – зафіксований в літописові... Далі, можливо, й вигадка, але...
За всіма канонами історико-пригодницького жанру, реальних і вигаданих персонажів твору щокрок підстерігають прикрі та приємні несподіванки, з яких конче вийти з гідністю, щоб це не стало неперейденим житейським проваллям чи духовним крахом. Кожному з героїв – головних чи іншопланових – всякчас доводиться робити свій відповідальний життєвий вибір на межі крайнощів.
У повісті йдеться про кохання і зраду, щирість і підступність, крайню впертість і сумніви, біль і спокуту, здобутки і втрати, радість і розчарування, словом – усе, що здатне задовольнити сподівання, смаки й уподобання найвибагливішого читача.

 

 

Хата-читальня | Переглядів: 1060 | Додав: Dyrektor | Дата: 08.12.2012 | Коментарі (1)
Васильченко В’ячеслав. Дворушники, або Євангеліє від вовкулаки : детективний роман з елементами містики / В. М. Васильченко. – Луцьк : ПВД «Твердиня­», 2012. – 336 с.

Дипломант
Міжнародного літературного конкурсу
романів, кіносценаріїв, п’єс,
пісенної лірики
та творів для дітей
«КОРОНАЦІЯ СЛОВА» 2012 року

 

Дивовижна все-таки річ – Всесвіт. Усе в ньому взаємопереплетено настільки, що навіть уявити важко…

…Степан ВАСИЛЬЧЕНКО. Усім ще зі школи відоме це хрестоматійне ім’я. Педагог за фахом і покликанням, що став відомим письменником. Бо мав талант. Бо хотів сказати багатьом, як це – коли болить серце…

Нащадок письменника В’ячеслав ВАСИЛЬЧЕНКО так само йде педагогічною стезею. І так само – через століття – співчуває зболеному серцю. Воно у нас, нинішніх, теж частенько болить. І не завжди його лікує валідол...

В’ячеслав ВАСИЛЬЧЕНКО живе й працює в Києві. Рукопис його першого роману схвально оцінив Андрій КУРКОВ за чашкою кави в «Ярославні». Це додало віри. І – рукопис перетворився на книгу, яка (з дарчим написом автора) опинилася в колекції самої Марсі ШИМОФФ…

Детективні романи В’ячеслава ВАСИЛЬЧЕНКА незмінно цікаві заплутаністю сюжету, таємничістю подій, закоханістю у Наш Прекрасний Світ і – Людину. Бо перемогу в них завжди святкує Справедливість і Добро...

Присвячується поганим людям.

Уже хоча б тому, що вони цю книжку ніколи не прочитають.

А ще... зеленому чаю «Greenfield»…

  У розпалі літо. Поблизу Києва відбуваються таєм­ничі вбивства жінок, слід від яких тягнеться у давню легенду про вовкулаку. Богдан Лисиця, київський професор словесності, працюючи на прохання свого товариша – головреда газети «Презумпція» – кореспондентом, паралельно займається пошуком убивці й написанням статей про це. Розплутуючи клубок неординарних загадок, професор починає розуміти, що все насправді не так, як здається на перший погляд. І опиняється у вирі таємничих подій та небезпечних пригод…

 Примітка автора

Всі персонажі, установи й події, описані в романі, вигадані. Будь-який збіг з реальними людьми, установами або подіями абсолютно випадковий.


Хата-читальня | Переглядів: 1776 | Додав: Dyrektor | Дата: 31.08.2012 | Коментарі (4)

1-10 11-20 21-27