Головна » Статті » Видавничі новинки » Видавничі новинки

Новинка січня 2017: Владимир Костов «Весілля Мари»

Владимир Костов

Весілля Мари


 
 
Костов Владимир. Весілля Мари : вибр. драм. тв. / Владимир Костов ; пер. з македон. Анни Багряної ; післямова Жанни Бортнік. – Луцьк : ПВД «Твердиня», 2017. – 188 с. – (Сер. «ЛітТЕАТР ХХІ»).

Книга «Весілля Мари» – це вибрані драматичні твори автора із книги «Декалог», а саме: «Весілля Мари», «Помилка» та «Гола правда». Всі три тексти об’єднані спільною філософською проблематикою. Автор показує моральний занепад людини як Homo Faber, вершиною винахідництва якої стала атомна бомба, викриває апокаліптичні тенденції в суспільстві, про які заявив ще Томас Гоббс («Людина людині є вовком»), а визначив у наш час Жан-Поль Сартр («Людина сама себе народжує і сама себе вбиває»).

З формально-стилістичної точки зору у п’єсах домінують такі прийоми як парадокс і оксюморон в комбінації з фольклорними елементами. При цьому автор нерідко вдається до незвичних мовних прийомів і алогізмів, керуючись порадою Платона, що навіть найконфліктніші драматичні твори мають містити захоплюючі епізоди, адже драматичний твір, який не годиться для читання, не годиться і для постановки на сцені.

Цією книгою видавництво засновує книжкову серію «ЛітТЕАТР ХХІ».
 

Серія «ЛітТЕАТР ХХІ»

Серію засновано 2017 року

Переклад здійснено за виданням: Костов Владимир. Декалог. – Скопjе : Силсонс, 2015.

     

Переклад видання здійснено

за фінансової підтримки

Міністерства культури Республіки Македонії

ISВN 978-617-517-256-8

ISBN 978-617-517-260-5 (серія)

Категорія: Видавничі новинки | Додав: Dyrektor (11.01.2017)
Переглядів: 736 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]