Головна » Статті » Видавничі новинки » Видавничі новинки

Новинка лютого 2015: «Бандерштатна антологія»

Ганна Луцюк (упорядкування)

Бандерштатна антологія

   

Бандерштатна антологія : поезія / упоряд. Г. Я. Луцюк. – Луцьк : ПВД «Твердиня», 2015. –  192 с.
 

Антологія укладена з творів учасників літературної сцени «Бандерштату».

Географія «антологістів» напрочуд широка: Львів, Харків, Київ, Луганськ, Івано-Франківськ, Дніпропетровськ, Луцьк і т. д.

На сторінках видання представлено всі вікові категорії поетів, у кожного з яких свій неповторний творчий почерк.

Щемлива лірика, гостра публіцистика, усміхнена іронія, солоний сарказм... Усе це є в антології. Сподіваємося, кожен з читачів обере для себе вірші й авторів для серця і душі. І не лише на сьогодні, але й на все життя.

Фестивальний казан

Ця книга задумалась давно, мала бути фестивальна, вишита мандрівками по українських просторах, польова і строката. Мала бути із запахом стиглого літа на «Бандерштаті» та із заримованим спокоєм рідної землі. А огризки занепокоєння державою, яка «ще не вмерла / тільки так у коматозному хронічно важкому стані» мали висмикувати читача з комфортної хати, що за традицією завжди скраю, і надихати на боротьбу із системою.

Але «ми цей рік зустрічали/ а він війну/ вніс на руках», тому вірші у збірці зболені Україною і пахнуть шинами. Зазвичай на літературній сцені протягом усіх 7 років читалась тихоніжна, інколи голосно-драйова, інколи по-котячому тепла, інколи по-їжачому гостра, але завжди потужна поезія з нечастим домішуванням громадянської лірики. Хоча учасники фестивальної тусовки задовго до 2014 року відчували загрозу: Оксана Гундер зачитувала «ми завтра повернемося з війни» і обіцяла «а я піду гармати присипляти», а Павло Коробчук горланив свій відомий широким масам вірш «Скромний працівник спецпідрозділу». Що і збулося. Як виявилося, поетична каста – одна з найактивніших: учасники антології «відзначилися» під час Майдану, волонтерили, готували коктейлі, сиділи в СІЗО, були у кримському полоні, а зараз навідуються у зону АТО з віршами, а то й зі зброєю.

Я дуже рада, що слова цих авторів вросли у папір саме у такому складі. Рада, що вони з 2008 року неодноразово приїжджали на Бандерштат із усіх закутків України: Львів, Харків, Луганськ, Франківськ, Дніпропетровськ і Київ. Тут зібралися різні люди з різними малюнками на долонях, внутрішніми химерами та рівнем письменства. Але не побоюся заявити, що «Бандерштатна антологія» увібрала в себе найживішу поезію, що зчитана з рідних гір, степів і морів за останні роки. Живу, пульсуючу і відверту «будь обережна / усе, чим можна порізатись / тримай біля ліжка / і ріж, коли треба, ріж / але виживи».

Ганна Луцюк

Щиро дякуємо Юрієві Луценку за моральну та фінансову підтримку у виданні книги

ISВN 978-617-517-200-1

Категорія: Видавничі новинки | Додав: Dyrektor (27.01.2015)
Переглядів: 741 | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]