Головна » Статті » Видавничі новинки » Видавничі новинки

Новинка листопада 2012: Людмила Бублейник "Слово в українській поезії"
Людмила Бублейник

Слово в українській поезіїБублейник Л. В. Слово в українській поезії : навч. посіб. зі спецкурсу / Л. В. Бублейник. – Луцьк : ПВД «Твердиня», 2012. – 288 с.

У посібникові розглянуто деякі з найважливіших стильових параметрів мови української поезії кінця ХІХ – початку ХХ ст. Проаналізовано особливості ідіостилю Лесі Українки: функціональне навантаження антропонімів та колоризмів, засоби створення контрасту, роль і місце порівнянь у системі тропів, інтертекстуальні словесні образи та форми діалогу в драматичних поемах. У розгляді мовотворчості Є. Маланюка увагу зосереджено на характері образних конотацій в ономастичній лексиці, схарактеризовано структуру та семантику «речовинних» метафор, метафоричні складники концепту вітер, лексичні засоби створення мовної експресії та функції звукообразів. Проаналізовано Слово як об’єкт художнього зображення у Ліни Костенко, поетику контрасту в її ліриці та мовностилістичні  особливості роману «Берестечко».

Посібник укладено на основі матеріалів монографії автора «Світ слова української поезії» (Луцьк, 2011), доповнених та опрацьованих відповідно до вимог наукового навчального видання.

Для студентів, аспірантів, учителів та всіх, хто цікавиться проблематикою художнього мовлення.

 

Рекомендовано Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України

як навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів

(лист від 28.03.2012 р. № 1/11-4195)

 

Рекомендовано до друку Вченою радою

Волинського інституту економіки та менеджменту

(протокол № 10 від 31.05.2012)

 

Рецензенти:

Гуйванюк Ніна Василівна, доктор філологічних наук, професор Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича

Оляндер Луїза Костянтинівна, доктор філологічних наук, професор Волинського національного університету імені Лесі УкраїнкиISBN 978-617-517-116-5
Категорія: Видавничі новинки | Додав: Dyrektor (13.11.2012)
Переглядів: 869 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]