Головна » Статті » Видавничі новинки » Видавничі новинки

Новинка липня 2017: Олег Андрішко «Пісня цапів»

Олег Андрішко

Пісня цапів

Андрішко Олег. Пісня цапів : перший український крутійський роман / О. М. Андрішко. – Луцьк : ПВД «Твердиня», 2017. – 164 с.

Що ми знаємо про мандрівного філософа Зевса? А про музейного сторожа Аполлона чи заслуженого кур’єра Гермеса? Чи чули коли про місто Нові Сиракузи? І до чого тут «пісня цапів»?  Відповіді на ці та багато інших запитань шановний читач відшукає на сторінках першого українського крутійського роману.

CПЕЦІАЛЬНА ВІДЗНАКА
«Вибір видавця» у номінації «Романи»
Міжнародного літературного конкурсу
романів, кіносценаріїв, п’єс, пісенної лірики та творів для дітей
«КОРОНАЦІЯ СЛОВА» (2017)

ЛАУРЕАТ
Міжнародної українсько-німецької премії імені Олеся Гончара (2016)


...Олег Андрішко із села Вітрівка Криничанського району на Січеславщині. Запам’ятаймо це ім’я! Бог наділив Олега особ­ливим даром епічного мислення. Свій іронічний, а радше бурлеск­ний твір він означив як «перший український крутійський роман». І з такою класифікацією можна цілковито погодитися.
У центрі роману «Пісня цапів» постає колоритний небо­житель, від імені якого ведеться оповідь. Разом з античними богами він потрапляє у парадоксальний простір, у дивовижне місто Нові Сиракузи, яке дуже знайоме сучасному читачеві. Це може бути, скажімо, Дніпропетровськ або й наш стольний Київ. Неземні чудеса творяться в цьому граді. Тут роз’їжджає на розкішній іномарці підприємливий цар Мідас, який «продав банку душу без права її викупу». Тут відбувається Міжнародний конкурс дурнів імені Дон Кіхота. Вхід безплатний, вихід – десять гривень. Тут вимушений вершити нові подвиги легендарний силач Геракл. Йому для одержання простої довідки доводиться брати штурмом висотну споруду. І на кожному поверсі він чує лиш одне: «Поверхом вище!» А вже карколомна лікарня з головлікарем Припаркою мало не добиває античних богів. І вони спішно покидають нові-старі Сиракузи та вертаються до свого Олімпу. Але й там їх чекає фатальна несподіванка. Богів зупиняють біля брами горилоподібні охоронці і предметно пояснюють, що Олімп – уже приватна власність якогось пана Баксика… Що й казати: «Одіссея» у прозі ХХІ століття!

Петро Перебийніс,
голова журі Міжнародної
українсько-німецької премії
імені Олеся Гончара,
лауреат Національної премії України
імені Тараса Шевченка

ISВN 978-617-517-271-1

 

Категорія: Видавничі новинки | Додав: Dyrektor (12.07.2017)
Переглядів: 1359 | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]