Головна » Статті » Видавничі новинки » Видавничі новинки

Новинка березня 2015: Петро Кралюк «Фабрика(ція)»

Петро Кралюк

Фабрика(ція)

  

Кралюк Петро. Фабрика(ція) : геополітична повість, або діатриба / П. М. Кралюк. – Луцьк : ПВД «Твердиня», 2015. – 188 с.

За офіційною версією, Петро Кралюк не є письменником-гумористом чи письменником-популяризатором. Але майже всі його художні твори – веселі й пізнавальні. Пригадайте хоча б «Фелісію», «Римейк» чи «RE-анімацію». Не є винятком і «Фабрика(ція)», геополітична (геопоетична?) повість, або діатриба. Одне зі значень слова «діатриба» – роздуми на моральні теми. Втім, письменникові не ходить про моралізаторство, повчання чи переконування когось у чомусь. Письменникові йдеться насамперед про наш світ, в якому сучасне й минуле настільки щільно припасовані, що між ними й голки не просунеш. Майстерність будівельників єгипетських пірамід.

Пазли окремих фрагментів життєпису того чи того «фабрикаційного» персонажа – Пушкіна чи Духновича, Петефі чи укрпрезидента, Василя Вишиваного чи Енді Воргола і т. д. – утворюють напрочуд химерну субстанцію, в якій межа між реальністю й вимислом стерта або майже пов­ністю, або заледве вгадується.

І в першому і в другому випадках читачеві зовсім не хочеться ставати в опозицію до автора. Навпаки.

Усі персонажі твору, за винятком історичних осіб, є плодом фантазії автора і не мають ніяких реальних прототипів. Якщо хтось вважатиме інакше, то це на його совісті.

ISВN 978-617-517-205-6

Категорія: Видавничі новинки | Додав: Dyrektor (19.02.2015)
Переглядів: 672 | Рейтинг: 4.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]