Головна » Статті » Рецензії » Рецензії

Спроба рецензії на детектив В'ячеслава Васильченка «Дворушники, або Євангеліє від вовкулаки»

06.04.2015

Дарина Кривенда (м. Київ)
 
«Всі машини – з одного заліза, а люди – з одного тіста»


 

Васильченко В’ячеслав. Дворушники, або Євангеліє від вовкулаки : детективний роман з елементами містики / В. М. Васильченко. – Луцьк : ПВД «Твердиня», 2012. – 336 с.

Я великий фанат жанру фентезі і містики, тому, як тільки дізналася, що «Дворушники, або Євангеліє від вовкулаки» – це детективний роман з елементами містки, одразу зрозуміла, що він має мені сподобатись.

Сюжет сам по собі досить цікавий. Поблизу Києва відбуваються таємничі вбивства жінок, у злочині підозрюють вовкулаку. Головний герой - Богдан Лисиця, такий собі сучасний Шерлок Холмс, на прохання свого товариша погоджується зайнятися розслідуванням і знайти вбивцю. 

Спочатку все здається досить просто,але з кожною сторінкою справа стає все заплутанішою і ось, ти взагалі вже не маєш жодного уявлення хто ж все-таки вбивця, починаєш самостійно, паралельно з Богданом Лисицею його шукати. Є книжки, які читати нелегко і важко уявляти події, що описуються. В цьому ж детективі все настільки яскраво змальовано, що, перегортаючи чергову сторінку,ти неначе дивишся фільм. В голові одразу виникають яскраві картинки, ти все чудово бачиш перед очима: і цього спритного розумника Богдана Лисицю, і його друга, й підозрюваних – кожного. А місця , що зображуються взагалі було легше всього уявити, адже я сама з Києва, і читаючи опис рідних знайомих місць, де сама бувала, з посмішкою згадувала, як вони виглядають.

Ще однією причиною через яку мені було дуже цікаво читати цей детектив - це те, що Богдан Лисиця – журналіст і весь роман всіяний цікавими науковими статтями про вовкулаку. Це робить книжку не лише художньою, а також науковою і пізнавальною. 

Окремо хочеться виділити тонкий інтелектуальний гумор,що проходить червоною лінією через усю книгу. Навіть в найбільш напружених ситуаціях герой не втрачав шанс пожартувати.

Що вирізняє «Євангеліє…» з-поміж усіх інших детективів,яких зараз тьма тьмуща,то це те,що в ньому є глибока філософська думка. Боротьба добра зі злом,але не лише в примітивному сенсі,але й боротьба у душі людини. Розкриваються питання почуттів,дружби і це наштовхує на роздуми. Мова, якою написана книга, є дуже яскравою і насиченою багатьма незвичайними словами,що робить її цікавою. І,звичайно, в книжці є безліч думок,виражених автором, що приховують в собі глибокий сенс.

Отже, «Дворушники, або Євангеліє від вовкулаки» – це книга,що змусить вас посміхатися, розкривати рота від здивування,ламати голову над загадками і поворотами сюжету і дізнатися багато нового про людей і про вовкулаків. З прочитаних мною книжок,ця беззаперечно залишиться в пам’яті надовго.

Категорія: Рецензії | Додав: Dyrektor (06.04.2015)
Переглядів: 582 | Рейтинг: 5.0/5
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]