Головна » Статті » Рецензії » Рецензії

Рецензія на книгу фентезі Оршулі Фариняк «Айхо, або Подорож до початку»

10.12.2014

Віктор Миронець

 
Подорож до початку


Фариняк Оршуля. АЙХО, або Подорож до початку : роман-фентезі / Оршуля Фариняк ; худ. оформл. Андрія Діхтярука. – Луцьк : ПВД «Твердиня», 2014. – 336 с. ; іл. – (Сер. «Хронотоп»).

Нещодавно писав про те, що з усіх прочитаних нинішнього року книг лише дві перевернули мою свідомість і викликали так зване книжкове похмілля – «Бікіні» Януша Вишневського та монументальна «Трилогія бажання» Теодора Драйзера. Однак, схоже, ці висновки виявились дещо поспішними, бо кілька днів тому почав читати роман-фентезі Оршулі Фариняк «Айхо, або Подорож до початку», який уже з перших рядків повністю заволодів моїми думками.

Чесно кажучи, я не любитель фентезі і «Айхо…» мій читацький дебют у цьому жанрі. Навіть знані у світі фантазери і, без будь-якого сумніву, талановиті майстри літературного слова Джон Рональд Руел Толкін та Джоан Роулінґ не змогли зацікавити мене як читача. Не тому, що я такий великий гурман, просто фентезі це – не моє. Тож максимум на що спромігся – 10-20 прочитаних сторінок «першого» «Володаря Перснів» і стільки ж «першого» «Гаррі Поттера». Хтозна, можливо, саме тому дуже довго не наважувався заглянути під обкладинку «Айхо…». Та коли все ж таки зробив це, то одразу пожалкував про свою нерішучість, адже там знайшов справжню літературну перлину.

Захоплюючий, динамічний сюжет книги ні на секунду не залишає у спокої, викликаючи непоборне бажання читати не зупиняючись, аби чимшвидше дізнатися, як виплутається з тієї чи іншої ситуації головний герой Айхо – чотирнадцятирічний хлопчик, який після приходу непроханого гостя Сохо, вимушений був покинути затишний дім і разом зі своїм дідусем Радо та вірним другом радиком вирушити в небезпечну подорож до далекої Шанталії. Але дуже швидко їхні шляхи розійшлися і хлопець продовжив свою важку Подорож до початку самостійно.

Навмисно не буду переказувати сюжет роману, бо «Айхо…» це – саме той випадок, коли, як кажуть, краще один раз самому прочитати, ніж сто разів про нього від когось почути. Зауважу лише одне – ви про це ніколи не пожалкуєте.

А ще – не шукайте на полицях книгарень книжки лише відомих зіркових авторів і не цурайтеся малорозкручених імен. Адже, як свідчить роман Оршулі Фариняк «Айхо, або Подорож до початку», нарешті зросло нове покоління талановитих українських письменників.

// http://viktormironec.blogspot.com/2014/12/blog-post_10.html?spref=fb

Категорія: Рецензії | Додав: Dyrektor (12.12.2014)
Переглядів: 465 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]