Головна » Статті » АудіоВідеоФонд » АудіоВідеоФонд

Віктор Мельник написав книжку завдяки звільненню
Віктор Мельник написав книжку завдяки звільненню

Вінницький поет Віктор Мельник презентував збірку «Трильярди сонетів», видану в Луцьку в ПВД "Твердиня". У ній всього 14 творів, але їх можна читати, переставляючи рядки з одного в інший. Виходить 11 трильярдів варіантів.

 Поет задумав свій твір ще три роки тому. Писати його було дуже складно, тому робота розтяглася надовго. Більшість віршів написана цього року, після того, як Віктора Мельника звільнили з роботи і у нього з’явився час, щоб писати.
  Моє звільнення було усмішкою долі, - каже поет Віктор Мельник. – Я нарешті зміг серйозно зайнятися збіркою. Я зареєструвався у центрі зайнятості та отримував соціальну підтримку. Вона була невеликою, але за її рахунок я зміг завершити книжку.
 За рік Віктору Мельнику не надійшло жодної робочої пропозиції у його сфері. Фахівець, що 25 років пропрацював у журналістиці, тепер виявився незатребуваним.
  Поет не може існувати за рахунок своїх творів, каже Віктор Мельник. – Якщо вдалу прозу можна продати і на цьому заробити, то на віршах – неможливо. Треба мати інше джерело фінансування. Це може бути державна стипендія або підтримка мецената. Але у мене їх немає. Закінчивши свій твір, я почав шукати роботу.

Довідка:
 У світовій літературі існує лише одна книжка, схожа на «Трильярди сонетів» вінницького поета Віктора Мельника. Це збірка з десяти сонетів Ремона Кено під назвою «Сто тисяч мільярдів віршів». Вона менша за обсягом. Окрім цього, при переставлянні рядків з одного сонету в інший зникає естетична цінність віршів, а залишається лише формальна рима, яка підходить тільки за звучанням, але не за змістом.
 У книзі Віктор Мельника сенс і літературна естетика залишаються у будь-якому поєднанні рядків з різних сонетів. Це завдяки тому, що вони об’єднані однією тематикою – трагічним сприйняттям сучасного світу автором. А кожен вірш – окрема тема, пов’язана з сьогоднішнім світом.
 При переставлянні рядків можна отримати більше 11 трильярдів сонетів. У Ремона Кено – 100 трильйонів комбінацій. Віктор Мельник, якій дружить з математикою, підрахував: щоб прочитати всі варіанти комбінацій з його нової збірки, потрібно 20 мільярдів років. Для порівняння: вік нашої планети - 5,4 мільярда років.
 Але задум автора – не в тому, щоб шокувати кількістю комбінацій. Він каже, що важливіше прочитати і замислитися над кожним віршем. А вже потім експериментувати з кількома, щоб лише поспостерігати, як можуть змінюватися вірші в залежності від «перетасовки» рядків.


// http://20minut.ua/Новини-Вінниці/news/10209345

Категорія: АудіоВідеоФонд | Додав: Cor (26.07.2012)
Переглядів: 650 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]