Головна » Статті » Новини з новин » Новини з новин

«Зелені кролики» – у Вінниці
23.08.2013 

Інтернет-видання «Моя Вінниця»

Незабаром у Вінниці можна буде придбати «Зелені кролики»Перший роман відомого у Вінниці молодого літератора Василя Пастушини «Зелені кролики» незабаром можна буде придбати у книгарні «Є»

Досі вінничани знали Василя Пастушину передусім як поета, автора трьох поетичних збірок і співзасновника літературного об’єднання «Новий Шинок». Нині ж з'явилась нагода ознайомитись із прозовою творчістю автора.

Цього року в луцькому видавництві «Твердиня» вийшов друком його перший роман. Він називається «Зелені кролики».

– Один із перших читачів роману, письменник і журналіст Володимир Лис порадив мені видавництво «Твердиня» і, я так розумію, й мене порадив видавництву. А директор видавництва Микола Мартинюк, у свою чергу, з пієтетом поставився до тексту загалом невідомого автора. За це я обом їм дуже вдячний, – розказує Василь Пастушина. – Спочатку роман називався «Місто слів і звуків». Але, знову ж таки, Володимир Лис рекомендував змінити назву, сказав, що текст просто має називатися «Зелені кролики». Мовляв, вони там ввижаються.

Справді, центральне місце у книжці посідають саме пухнасті зелені істоти. Тільки не переплутайте кроликів із «білочками», жартівливо радять перші рецензенти.

– «Зелені кролики» писалися під час навчання у Львові. З лютого по березень. Я тоді мешкав у місті Винники, – пригадує автор. – Тож у цей текст спробував вмістити весь «мій Львів» із його плюсами і мінусами. У «моєму Львові» багато нельвівського, тобто такого, що в текст потрапило з мого досвіду. Власне текст і є великою мірою моїм досвідом. Там водночас багато, а водночас і зовсім немає вигадки. Сам інколи плутаюсь у цих категоріях. Але одне зрозуміло, це повністю про мене, моє альтер-его.

Сюжет книжки Василя Пастушини закручується навколо поетів і непоетів, пасажирів і провідниць, збоченців і нормальних, слухачів і глядачів. При цьому усі вони більше схожі на статистів, ніж на повноцінних персонажів. Адже головні у книжці, звичайно ж, зелені кролики.

– Я завжди писав дуже багато прози, так би мовити тягнуло на великий жанр, – признається Василь Пастушина. – Проте тих моїх п'ять-десять недороблених романів, сподіваюся, залишаться назавжди моєю таємницею. Щоправда. «Зелені кролики» теж трохи естетично, стилістично і векторно обмежені, проте мені подобається думати, що це така фішка цього роману.

Автор поки не готовий сказати, коли порадує читачів новим романом, хоча й працює нині одразу над двома творами цього жанру.

Що ж стосується «Зелених кроликів», то їх незабаром можна буде знайти на полицях вінницької книгарні «Є», що за адресою – вулиця Соборна, 89.

Якщо ж не хочете чекати, звертайтесь безпосередньо до автора. Пишіть листи на адресу past17@ukr.net і замовляйте книгу. Можливо, навіть із автографом.

 

Довідка:

Василь Пастушина – письменник, критик, журналіст і філолог. Народився у місті Бар 1989 року. Навчався у Вінницькому державному педуніверситеті та Львівському національному університеті ім.Франка (де в аспірантурі досліджує підпільну націоналістичну пресу міжвоєнного періоду) і Київському національному університеті ім. Шевченка, здобувши кваліфікації філолога і журналіста. Має ряд наукових і літературних нагород, зокрема, лауреат міжнародної премії з українознавства імені Ковальських, премії імені Олеся Гончара, гран-прі поетичного фестивалю "Підкова пегаса”, конкурсу літературних критиків "Буквоїд” та ін. У 2012 році світ побачила третя поетична збірка "Стероїди”.

«Моя Вінниця»

За iнформацiєю:

Максим Зотов


// http://www.myvin.com.ua/ua/news/culture/22127.html
Категорія: Новини з новин | Додав: Dyrektor (26.07.2013)
Переглядів: 359 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]