Головна » Статті » Новини з новин » Новини з новин

«Волинська правда» про Петра Коробчука-ювіляра і не тільки!..

14.02.2016

Сайт «Волинська правда»

Голова Волинської письменницької організації зустрічає 60-ліття зі своєю «Адажіо Альбіноні»

Сьогодні, 14 лютого, голова Волинської обласної організації Національної спілки письменників України Петро Коробчук у колі родини, друзів і шанувальників свого таланту зустрічає 60-річний ювілей. А вчора увечері у видавництві «Твердиня» побачила світ його чергова книга віршів «Адажіо Альбіноні, або Сім білих сонетів для Ніки». Повідомляє «Волинська правда».

Твердження, що життєпис письменника – у його творах, лишень частково справедливе щодо Петра Коробчука. Адже ця творча доля не вміщається в усталені традиційні рамки. Де б не судилося йому заробляти на хліб насущний (вантажником, шліфувальником, теслярем-бетонярем, різноробочим, монтажником, завідувачем відділу поезії літературного часопису «Молода Україна», «літературним редактором у журналі «Політика і культура», відтак – у ПВД «Твердиня»), Петро Коробчук передовсім був вірним своєму дару та покликанню Поета. Так, без жодного перебільшення, з великої літери.

Нагадаємо, що Петро Йосипович Коробчук, якого знає Україна як поета, перекладача й літературного критика, народився 14 лютого 1956 року в с. Покащів Ківерцівського району Волинської області. Член Національної спілки письменників України (з 2005 р.) та Асоціації українських письменників (з 1997 р.). Лауреат Міжнародної літературної премії імені Миколи Гоголя «Тріумф» (2005) та Літературно-мистецької премії імені Агатангела Кримського (2013). З 23 квітня 2015 року – голова Волинської обласної організації Національної спілки письменників України.

Автор книг поезії «Загальний вагон» (Одеса: Астропринт, 2001),«Рецидив» (Львів: Кальварія, 2003), «Гіллясте лице» (Київ: Факт, 2004),«Боса флейта» (Луцьк: ПВД «Твердиня», 2011),«Архівотека, або Книжечка для себе» (Луцьк: ПВД «Твердиня», 2012),«Парковий період» (Луцьк: ПВД «Твердиня», 2013), перекладів/переспівів «Сова на книжковій шафі» (Луцьк: ПВД «Твердиня», 2006), літературної критики «Авалон та інші території: рецензії, статті» (Луцьк: ПВД «Твердиня», 2007).

«Адажіо Альбіноні, або Сім білих сонетів для Ніки» – нова книга поезії Петра Коробчука. Ця 84-сторінкова збірка, що побачила світ у видавництві «Твердиня» (літературний редактор - Микола Мартинюк, художній редактор – Катерина Черняк, комп’ютерна верстка Віктора Березнюка, світлина Сергія Цюриця), укладена з кільканадцятьох поезій, написаних упродовж кількох останніх років. У ній три розділи – «Волинські верлібри», «Дерев’яні руки човна», «Адажіо Альбіноні, або Сім білих сонетів для Ніки». Чергова збірка, у якій стільки глибинної ностальгії, філософії та мелодики слова (настроєва асоціація з музичною п’єсою «Адажіо Альбіноні» Ремо Джадзотто), – ще одна сторінка творчого поступу митця.

Тож, вітаючи шановного пана Петра з першою прожитою копою літ, вагомим творчим ужинком і новою книгою, «Волинська правда» для побажань скористається кільками рядками з першого вірша третього розділу його ж «Адажіо Албіноні...». Дай Боже Вам, шановний ювіляре, «любові по вінця. І – доброти. Доброї. Щирої. Чесної. І щасть – лиш на максимум. І на мінімум – журб. І тільки для радості сльози. І – не інакше». Многії та благії літа!

// http://www.pravda.lutsk.ua/ukr/news/89607/

Категорія: Новини з новин | Додав: Dyrektor (14.02.2016)
Переглядів: 479 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]