Головна » Статті » Новини з новин » Новини з новин

Про одну поважну презентацію В’ячеслава Васильченка...

10.12.2014

Світлана Середенко

Зустріч із майстром детективного жанру В’ячеславом Васильченком

                       

4 грудня в атріумі Національного університету ДПС України відбулась творча зустріч із відомим українським письменником, який працює у жанрі детективу з елементами містики, В’ячеславом Васильченком та презентація його нового роману «Факір», організована працівниками Наукової бібліотеки НУДПСУ, зокрема начальником відділу обслуговування навчальною та методичною літературою – Галиною Леонідівною Павленко.

Не вперше працівники бібліотеки гостинно приймають талановитих особистостей, проводять презентації їх нових прозових та поетичних творів.
В. Васильченко прийшов у літературу зі сфер науки, правоохоронної діяльності та бізнесу.
Директор бібліотеки Світлана Ярославівна Цимбалюк представила студентам та небайдужим до літературного слова працівникам і викладачам університету й коледжу В’ячеслава Васильченка не тільки як письменника, а й науковця: «Його шлях у науку розпочинався у Київському державному педагогічному інституті ім. М. Драгоманова (філологічний факультет, спец. «українська мова і література» (паралельно працював учителем української мови у школі № 254 м. Києва). За розподілом направлений на кафедру стилістики української мови рідного університету. Закінчив аспірантуру (1997) та докторантуру (2009). Кандидат філологічних наук (2001), доцент (2004). У 2006 році закінчив Київський національний університет внутрішніх справ (спец. «правознавство»). Очолював кафедру юридичного документознавства Національної академії внутрішніх справ України (підполковник міліції), факультет іноземних мов ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет ім. Григорія Сковороди», був заступником директора комерційного підприємства. Нині працює над докторською дисертацією з історичної (обрядової) фразеології. Коло наукових інтересів, як пише сам автор: історичний словотвір, юридична лінгвістика та документознавство, теорія комунікації, культура мови, стилістика, теорія тексту, дискурсологія».
Присутні в залі познайомилися з В’ячеславом Васильченком, як письменником , автором романів, які вже три роки поспіль є переможцями Міжнародного конкурсу «Коронація слова» в номінації «Романи. Вибір видавця».
Його творчий доробок – 4 прозових книжки: «Гаудеамус» в исполнении смерти, или Vivant, professores» (2009); «Дворушники, або Євангеліє від вовкулаки» (2012); «Притулок для прудкого біса» (2013); «Факір», (2014).
Детективом захопився у дитинстві, прочитавши «Шерлока Холмса» Артура Конан Дойла. Писати почав ще у студентські роки. Але тоді головний герой його роману аспірант Богдан Лисиця, який волею автора потрапляє у незвичайні пригоди, докопуючись до правди, не зміг переконати видавництва у праві бути надрукованим. Минув час, і от уже професор Богдан Лисиця нарешті знайшов стежку до видавця й до читачів. Тож роман «Факір» (початкова назва «Гра у червоношкірих») В’ячеслава Васильченка писався (з перервами) протягом 23 років.


Письменник розповів читачам, як із поважного науковця перетворився на письменника-мрійника, у романах якого є добро, кохання, таємниця, перемога світового порядку над злом; і про те, як він примудряється існувати та бути успішним у цих двох іпостасях. Рецепт простий: «Натхнення не існує! Я – галерний раб, що добровільно прикував себе до комп’ютера». Також В’ячеслав Васильченко відповів на запитання аудиторії та подарував автографи для шанувальників своєї творчості.

// http://asta.edu.ua/8-novini/774-zustrich-iz-majstrom-detektivnogo-zhanru-v-yacheslavom-vasilchenkom

Категорія: Новини з новин | Додав: Dyrektor (16.12.2014)
Переглядів: 586 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]