Головна » Статті » Новини з новин » Новини з новин

Про книгу фентезі Оршулі Фариняк «Айхо, або Подорож до початку»

10.12.2014

Віктор Вербич

 
«Айхо» волинянки Оршулі Фариняк – український «Гаррі Поттер»


  

Фариняк Оршуля. АЙХО, або Подорож до початку : роман-фентезі / Оршуля Фариняк ; худ. оформл. Андрія Діхтярука. – Луцьк : ПВД «Твердиня», 2014. – 336 с. ; іл. – (Сер. «Хронотоп»).

«Айхо, або Подорож до початку» – під цією назвою у луцькому видавництві «Твердиня» побачив світ роман-фентезі Оршулі Фариняк. Ця книга – унікальний екскурс у дитинно-чистий, світлий світ добра, торжества людяності, створений талановитою письменницею, яка пов'язала свою долю з Волинню. Промовисто, що «Айхо», який так щиро й захоплено сприймають юні читачі, вже відзначений і першою премією у номінації «Прозові твори для дітей» Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» (2013). Повідомляє «Волинська правда».

Книга Оршулі Фариняк – направду захоплююче чтиво.  Цей роман, будучи «прозорим» тестом із добротворчою аурою, має глибинний філософський підтекст. Тож цілком справедливо, що цю силу таланту передовсім відчули юні читачі – ті, кого не обдуриш, не спокусиш словесною еквілібристикою.

356-сторінковий роман «Айхо, або Подорож до початку» – незабутня мандрівка   неповторним художнім світом, створеним Оршулею  Фариняк. Книга, що адресована дітям, надзвичайно актуальна й для інших поколінь, оскільки  суголосна з нинішніми реаліями, коли так  явно триває війна між Добром і лиховісними силами пітьми,які намагаються вбити оптимістичне прийдешнє, утверджуючи культ безкарної сили.

Як підкреслює письменниця Наталка Хоменко-Позняк, «роман-фентезі «Айхо» лучанки, юристки за фахом, Орести Осійчук, який здобув першу премію в номінації, має всі шанси стати бестселером, потіснивши на книжкових поличках наших підлітків уже звичного «Гаррі Поттера» і вкотре підтвердивши дієвість формули, озвученої колись відомим американським фантастом Річардом Бахом: «Остерігайтесь молитися, оскільки ви обов’язково отримаєте те, про що просите». «Коли вперше побачила рекламу «Коронації слова» – зрозуміла: це те, що дійсно мені потрібно, – зізналася письменниця. – І після позовних заяв, довідок я сіла і почала писати казку. Чомусь одразу я знала, що це буде казка, хоча не уявляла про що? Про кого?... Я не знала, як пишуться правильно книги, як вибудовується сюжетні лінії, як описуються грамотно образи.... Я просто поринула у вигаданий світ власних героїв».

«ВП» нагадує, що  Ореста Осійчук-Горщар (літературне псевдо  Оршуля Фариняк) народилася 1 червня 1982 року в смт. Журавне Львівської області). 

Вона  фактично все свідоме життя прожила на Волині, в смт. Стара Вижівка, де закінчила Старовижівську загальноосвітню школу. Здобула вищу юридичну освіту у Волинському державному університеті імені Лесі Українки. Працювала у рідній Старій Вижівці юристом в Управлінні праці та соціального захисту населення, згодом – помічником судді у Старовижівському районному суді. Переїхавши  до Луцька,  згадала про дитячу мрію й талановито стовори свій перший роман-фентезі «Айхо»,  який в номінації Прозові твори для дітей Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» відзначений першою премією.

Як повідомив наше видання директор ПВД «Твердиня» Микола Мартинюк, незабаром побачить світ і друга, а відтак – третя  частина роману Оршулі Фариняк. Ряд  сучасних  літературних критиків називає  це  прозове полотно  української письменниці рівнозначним за силою художнього вираження знаменитому «Гаррі Поттеру» англійки Джоан Роулінґ. До речі, обидві письменниці – майже ровесниці. Джоан народилася наприкінці липня 1980-го.

// http://www.pravda.lutsk.ua/ukr/news/69535/

Категорія: Новини з новин | Додав: Dyrektor (12.12.2014)
Переглядів: 687 | Коментарі: 3 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 2
0
1 Юлія   [Матеріал]
Доброго дня!
Підкажіть, чи можна через ваше видавництво придбати цю книгу! І яка вартість іїї на даний час?
Дякую!

0
2 Dyrektor   [Матеріал]
Вітаю, Юлю!..
Книгу без проблем можна придбати у видавництві. Її ціна 50 грн. До кінця тижня буде ще й друга частина цієї поки що трилогії і теж за такою ціною. Пишіть на електронку видавництва: tverdyna@gmail.com ). Замовляйте - перешлемо, якщо Ви не з Луцька...

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]