Головна » Статті » Новини з новин » Новини з новин

Презентація поетичних збірок «Архівотека, або Книжечка для себе» та «Парковий період» Петра Коробчука у Львові
30.10.2013 

Сайт «
ІА ZIK»

Іронічний поет Петро Коробчук представив львів’янам свою творчість
 

Найпотужніший іронічний сучасний поет в українській літературі, – так про Петра Коробчука сказав письменник Іван Лучук. Учора, 29 жовтня, волинський поет представив львівській публіці свої збірки. «Архівотека, або Книжечка для себе» та «Парковий період» відкриває читачеві багатогранний світ сучасної української поезії.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Перша збірка Петра Коробчука «Загальний вагон» з’явилася у 2001 році. Автор розповів, що ідея видати книгу в нього була ще у 1991 році. Однак через певні причини цей задум вдалося реалізувати лише через 10 років.

Після дебюту автор видав ще кілька збірок.

«Як їздив у «Загальному вагоні», наразився на «Рецидив», після чого побачив своє «Гіллясте лице», тому й пішов гуляти разом із «Босою флейтою», аж поки не всівся із «Совою на книжковій шафі», куди незабаром поставив свою «Архівотеку» – і опісля поринув у «Парковий період» своєї творчості», – розповіла міні-есеєм про творчість Петра Коробчука письменниця Оксана Думанська.

Вона зазначила, що збірки волинського поета потрібно читати навмання.

«Ті вірші не потребують дисципліни – читати від першого до останнього, ставлячи закладки. Дуже добре читаються Петрові збірки навмання: поезії зразу ж збігаються з вашими настроями, з вашими потребами знайти щось знайоме чи цілком несподіване», – сказала письменниця.

Цією порадою під час презентації у Львові й скористався волинський поет. Він читав обрані вірші з «Архівотеки», ознайомлюючи публіку з різними періодами своєї творчості 1972-2000 рр.

«Архівотека» – це дійсно така підсумкова книжечка для мене. У ній зібрані неопубліковані вірші з архіву. Я переглянув усі записи і відібрав найкращі з них. Вони й увійшли до збірки. Решту я просто спалив», – розповів автор.

У «Парковому періоді» ж зібрані найновіші поезії Петра Коробчука. У ній читачі вже можуть відчути стиль автора, його тонкий гумор та сатиру. Тут є і «Нескромний вірш про мене скромного», і поезії на «нетверезі теми», і незвичні сонети.

Під час презентації Петро Коробчук розповів, що він готується до видання нової збірки, яка називатиметься «Сонети для світу». Вона має з’явитися через два роки – до 60-річчя автора.

 Довідка ІА ZIK.

Петро Йосипович Коробчук народився 14 лютого 1956 року у с. Покащів Ківерцівського району Волинської області.

Закінчив місцеву восьмирічну та Дернівську середню школи, народний відділ Луцького державного культосвітнього училища.

Багато років трудився вантажником, шліфувальником, теслярем-бетонярем, різноробочим, монтажником.

20002004 рр. працював на посаді літературного редактора всеукраїнського ілюстрованого тижневика «Політика і культура» («ПіК»). Паралельно з роботою в «ПіКу» завідував відділом поезії літературного часопису «Молода Україна», був позаштатним літературним оглядачем газети «Вечірній Київ».

У 2001 році вийшла його перша збірка «Загальний вагон». Наступні книги: «Рецидив» (2003), «Гіллясте лице» (2004), «Боса флейта» (2011).

Лауреат Міжнародної літературної премії імені Миколи Гоголя («Тріумф») (2005).

За поетичну збірку «Боса флейта» номінований на здобуття Національної премії України імені Т. Г. Шевченка 2013 року.

З кінця 2004 року живе і працює в Луцьку. Літературний редактор видавництва «Твердиня».

// http://zik.ua/ua/news/2013/10/30/ironichnyy_poet_petro_korobchuk_predstavyv_lvivyanam_svoi_tvorchist_437173
Категорія: Новини з новин | Додав: Dyrektor (30.10.2013)
Переглядів: 351 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]