Головна » Статті » Новини з новин » Новини з новин

Презентація нової книги Євгена Барана в книгарні «Є»
19.09.2013

Євгеній Філатов, книгарня «Є» (м. Івано-Франківськ)

Літературний критик Євген Баран
підсумував 25 років своєї діяльності у новій збірці есеїв

 

 

У четвер 19 вересня у Книгарні «Є» відомий івано-франківський літературний критик Євген Баран презентував свою нову книгу «Повторення пройденого…». Для автора це вже дванадцята збірка літературно-критичних статей, рецензій та есеїв. Ідея опублікувати тексти під однією обкладинкою виникла природно, адже за попередні три роки у Євгена Барана назбиралося більше ста різних рецензій. Назва «Повторення пройденого…» означає нове ставлення до літератури та життя внаслідок переосмислення пройденого шляху, тобто прочитаних і осмислених критиком книг. Виходом цієї збірки Євген Баран також відзначив ювілей своєї професійної діяльності – його перша стаття була опублікована 25 років тому.

 Книга «Повторення пройденого…» щойно вийшла у луцькому видавництві «Твердиня.  Замість передмови збірку відкриває есей Євгена Барана «Я вибираю літературу». Основне наповнення складає блок літературно-критичних статей. Завершує книгу інтерв’ю «Філологія мене вела від дитинства» та «кілька слів навздогін» замість епілогу. Особливим додатком до книги, який зацікавить істориків літератури, є добірка автографів: їх відскановано з підписаних книг, які Євген Баран й обговорює у своїх текстах. В самих статтях фігурують Володимир Брюґґен, Михайло Батіг, Олесь Гордон, Мирослав Лазарук, Григорій Гусейнов, Василь Карп’юк, Любомир Стринаглюк, Олег Короташ та інші, не лише українські, літератори.

На презентацію до Книгарні «Є» завітали зацікавлені читачі, студенти-філологи, місцеві літератори – поетеса Марія Микицей, письменниця Ольга Деркачова та багато інших.

Модератор презентації, письменник Степан Процюк розповів історію спільного досвіду, який пов’язує його з Євгеном Бараном. Він говорив про становлення літературного критика, в минулому – «романтичного дивака із рюкзаком за плечима», описав атмосферу українського літературного життя 90-х, в якій обидва літератори починали свій творчий шлях.

Письменник Василь Бабій привітав Євгена Барана з новою книжкою і зазначив: «письмо Євгена легке, аналітичне, мудрее, позначене талантом і позитивною енергією людини, яка вірить у високе призначення слова».

Поет Ярослав Ткачівський у своєму виступі висловив захоплення літературною плідністю Євгена Барана та його віддачею літературному життю міста на посаді голови Івано-Франківської обласної організації Національної спілки письменників України.

Завершенням презентації стала невелика автограф-сесія Євгена Барана.Категорія: Новини з новин | Додав: Dyrektor (20.09.2013)
Переглядів: 458 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]