Головна » Статті » Новини з новин » Новини з новин

Презентація книг "Твердині" в студентській аудиторії
21.06.2013

Інтернет-видання «Волинська правда»


Майбутній та цьогорічний лауреати премії ім. А. Кримського зустрілися зі студентами педагогічного коледжу ім. А. Кримського


 

20 червня 2013 року славне місто Володимир-Волинський відвідали письменники з не менш славного міста Луцька, зокрема прозаїк, поет і видавець Микола Мартинюк та поет, перекладач і літературний критик, номінант на Державну премію імені Т. Шевченка 2013 року, член НСПУ Петро Коробчук. Про це повідомляє «Волинська правда».

Волинські письменники побували на зустрічі зі студентами місцевого педагогічного коледжу ім. Агатангела Кримського. На початку свого виступу перед спудейською аудиторією директор ПВД «Твердиня» М. Мартинюк акцентував увагу присутніх на тому, що майже всі представлені на цій творчій імпрезі книги в різний час побачили світ як соціально значимі проекти завдяки підтримці Експертної ради з питань видавничої справи Волинської обласної державної адміністрації. Відтак він розповів юним шанувальникам слова про історію створення видавництва, про його здобутки й успіхи. Організована міні-виставка свідчила про те, що українська книга намагається впевнено стояти на ногах, попри об’єктивні та суб’єктивні перешкоди. Він також зазначив, що «Твердиня» не обмежується лише волинськими авторами. Географія письменників, «прописаних» в луцькому видавництві, надзвичайно широка – це Київ (В’ячеслав Васильченко, Жанна Куява, Павло Коробчук, Олександр Ірванець, Анатолій Дністровий, Микола Кодак), Львів (Іван Лучук), Донецьк (Олег Соловей), Івано-Франківськ (Степан Процюк, Євген Баран), Харків (Ігор Бондар-Терещенко), Вінниця (Віктор Мельник), Острог (Петро Кралюк) та інші.

Окрім того, М. Мартинюк презентував свою історичну повість для підліткової аудиторії «Під мурами твердині», події якої далеких 1227–1228 років відбуваються саме в цьому серці тодішньої Волині як стольному місті для двадцятишестилітнього князя Данила, а також збірку поезій «Світ за Брайлем».

 
Користаючись нагодою, Микола Мартинюк поінформував про обласний літературний конкурс «Неповторність» і закликав молоді таланти надсилати свої перші проби пера, серця й душі на конкурс. Адже завдяки участі в таких творчих, хай і заочних, змаганнях можна зробити перший маленький крок у велику літературу.

Петро Коробчук, літературний редактор видавництва, ознайомив слухачів зі своєю поетичною книжкою «Боса флейта», з найновішою в часі збіркою віршів «Архівотека, або Книжечка для себе» та сигнальним примірником римовано-верлібрової книжки поезій, котра от-от має прийти до читача – «Парковий період».

 

У невимушеній та дружній атмосфері гості з обласного центру прочитали вірші різного плану, – звучала і прониклива лірика, і поезія громадянська, і серйозна, і не дуже серйозна.

Найвищою оцінкою творчості письменників були щирі усмішки та не менш щирі та щедрі оплески студентської аудиторії.

Приємною несподіванкою для студентів та викладачів стала умовна презентація (умовна – бо без автора) сигнальних примірників роману молодої письменниці з Волині Жанни Куяви «Нічниця», випускниці саме цього навчального закладу. Роман уже помічений критикою та має хороший всеукраїнський читацький розголос. І хоча авторка (як ми уже згадували вище) не була присутня, але бібліотека коледжу книжку у подарунок отримала. (І аби «Нічниця» не почувала себе самотньою, принаймні на початку, компанію «місцевій» авторці склали примірники її паперових побратимів – «Під мурами твердині», «Світ за Брайлем» та «Архівотека, або Книжечка для себе».

Покидали прадавній Володимир луцькі гості надвечір, наснажені незабутніми емоціями та враженнями від теплого прийому та спілкування і твердим наміром побувати тут на запрошення міського голови Петра Саганюка на 1025-ті роковини і День міста й відсвяткувати разом з його мешканцями іменини свого патрона.

Як зазначили для «ВП» «твердинівці», окрему подяку вони висловлюють директорові коледжу Миколі Савельєву та викладачці Інні Совальській за підтримку, порозуміння й співпрацю.

Джерело: «Волинська правда»
 
Категорія: Новини з новин | Додав: Dyrektor (21.06.2013)
Переглядів: 458 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 1
0
1 Доброжілатєль   [Матеріал]
Молодці!

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]