Головна » Статті » Новини з новин » Новини з новин

Медіа-огляд інтернет-новин про презентацію книги Вальдемара Пясецького «Пройдімося давнім Луцьком»
11.05.2103
 
Відомий історик презентував книгу про давній Луцьк
 

Краєзнавець Вальдемар Пясецький презентував свою нову книгу «Пройдімося давнім Луцьком» з історичними новелами.
Презентація відбулася 11 травня в Центрі туристичної інформації та послуг.

Як розповів сам краєзнавець, він вибрав жанр новели, бо хотів популяризувати історію міста. На його думку, це один з найкращих жанрів для популяризації історії.
Усі новели містять історичну основу. Проте в певних деталях була воля автора.
«Наприклад, є факт про влаштування в Луцьку водогону. Але у якому вагоні приїхав до Луцька інженер, то вже я мав право придумати», - пояснив Пясецький.
Книга охоплює період історії від давніх князівських часів до Другої світової війни.
На презентації був присутній колега Вальдемара Пясецького, автор книги «Євангелічно-лютеранська кірха в Луцьку» Михайло Костюк. Він написав дружній шарж Пясецькому і зачитав його. 
Автор фотографії на обкладинці книжки Віктор Чухрай розповів, що свого часу обходив із Пясецьким весь Луцьк, фотографуючи його. За його словами, знімок на обкладинці зроблений 15 років тому. 
Директор поліграфічно-видавничого дому «Твердиня» Микола Мартинюк зазначив, що книга вийшла накладом 1000 примірників. Її уже можна придбати в книжкових магазинах і в Центрі Туристичної інформації, де на неї чи не найнижча ціна...

// http://www.volynpost.com/news/14605-vidomyj-istoryk-prezentuvav-knygu-pro-drevnij-luck-foto

Джерело: «Волиньпост»


Волиняни можуть по-новому пройтися давнім Луцьком

«Пройдемося давнім Луцьком» – така назва книга волинського історика, краєзнавця, письменника Вальдемара Пясецького. У центрі туристичної інформації та послуг відбулася презентація друкованого видання 11-ого травня.

Книга «Пройдемося давнім Луцьком» – це історико-краєзнавчі новели і нариси, які охоплюють тисячу років життя міста. За словами, тих, хто встиг прочитати видання, сюжети написані в історичному дусі з романтичним нахилом. За словами присутніх, за Вальдемара Пясецького краще не знає Луцьк за останніх 200 років ніхто. Адже друга домівка дослідника – це архів.

За словами самого автора, останнім часом йому хочеться писати легенди і історичні оповідання: «Ця книжка писалася дуже довго, дуже складно. Вибрані були саме ті статті, на основі документів створено якесь історичне оповідання. По суті в цій книжці зібрані літературно-історичні нариси. Є історичні дослідження, є твори, які зберігалися у колишніх комуністичних садибах».

Рецензенти та критики переконані, що ця книга допоможе лучанам полюбити своє місто, однак це почуття треба прививати ще дітям зі шкіл. Адже нині сучасне життя знищило чимало пам’яток та унікальних місць у Луцьку, а їх треба зберігати, вважають історики.

Директор поліграфічно-видавничого дому «Твердиня» Микола Мартинюк розповів, чому його зацікавив проект «Це не академічний, науковий текст, а це текст який популяризує історію, текст який може сприймати будь-хто, а не спеціально підготовлена аудиторія».

Загалом видали 1000 примірників книги. Майже половина з них розійдеться бібліотеками. Решту можна придбати у видавництві «Твердиня» або ж у Луцькому центрі туристичної інформації та послуг.

// http://www.volynnews.com/news/interesting/volynyany_mozhut_po-novomu_proytysya_davnim_lutskom_foto/

Джерело: «Волинські новини»


Історик презентував настільну прогулянку Луцьком

Нещодавно світ побачила книга Вальдемара Пясецького «Пройдімося древнім Луцьком». Презентація видання відбулася 11 травня в Центрі туристичної інформації та послуг.

Автор розповів, що книжка писалася доволі важко. По суті, видання зібрало срізні станні Пясецького у газетах, тож труднощі виникали в тому, щоб пристосувати їх одна до одної. Історик і краєзнавець, Вальдемар Пясецький зізнався, що його почали цікавити легенди, тож ця книга і наступна, частина якої вже написана, присвячені саме їм.

Видавець книги, директор поліграфічно-видавничого дому «Твердиня» Микола Мартинюк відзначив стильові та жанрові особливості книжки. «Це белетризація історії», зазначив він і пояснив, що книга написана не в академічному науковому стилі: текст популяризує історію і є доступним для будь-якого читача. За словами видавця, підготовка книги тривала півроку. До фінансування долучилася як обласна влада, так і друзі автора. Тож світ побачили 400 примірників видання.

Приятель Вальдемара Пясецького, історик Михайло Костюк зазначив, що видання розкриває історію Луцька від княжої доби до ХХ століття. Він також звернув увагу на назви новел, назвавши їх «історико-романтичними». «Він не сухий канцелярський історик. Він намагається пропустити історію через свої почуття», схарактеризував Вальдемара Пясецького товариш. Михайло Костюк відзначив унікальність видання. «Воно повинне стати настільною книгою в кожній українській сім’ї», заявив він.

Автор ілюстрацій, фотограф Віктор Чухрай розповів, що фото для обкладинки він зробив десять років тому. Загалом же для ілюстрування книжки йому довелося обходити чимало луцьких вулиць.

// http://vip.volyn.ua/news/istorik-prezentuvav-nastilnu-progulyanku-lutskom-foto

Джерело: «Волинський інформаційний портал»


Жителів міста запрошують «Пройтися давнім Луцьком»

У Центрі туристичної інформації та послуг відбулася презентація книги Вальдемара Пясецького «Пройдімося древнім Луцьком». Про це інформує «Волинська правда».

Учасники презентації мали нагоду стати одними із перших читачів книги, а також поспілкуватися із її автором.

Директор КП «Центр туристичної інформації та послуг» Олена Семенюк зауважила, що їй приємно бачити на презентації багато молоді та дітей. Вона зазначила, що коли читала цю книгу у маршрутному таксі, то їй заглядав через плече маленький хлопчик, що свідчить про інтерес до книги.

Вальдемар Пясецький зауважив, що книжка писалася дуже довго. У ній вміщені дуже давні статті, які друкувалися у різних волинських газетах. У книзі зібрані літературно-історичні наради. Письменник та історик сказав, що його зараз тягне писати легенди та історичні нариси.

Читач книги відомого краєзнавця мимоволі мандрує у часі: проходить вулицями та майданами часів Першої та Другої Речі Посполитої та Російської імперіями, знайомиться з відомими лучанами та простими перехожими. Це своєрідна біографія Луцька, яка зацікавить як жителів міста, так і приїжджих, які захочуть познайомитися із ним ближче. Книга багато ілюстрована графічними матеріалами, фотографіями, листівками та картами. Зокрема, використано світлини Віктора Чухрая, Ірини Левчанівської, Павла Маковського та інших авторів.

Видавець Микола Мартинюк зауважив, що говорячи про цю книгу, можна сміливо сказати про белетризацію історії. Це текст, який популяризує історію. Книгу може сприймати будь-хто, а не лише підготовлена аудиторія. Микола Мартинюк зауважив, що при мінімальних коштах їм вдалося зробити максимальні речі: книгу зробили у досить стислий термін. Її видання підтримали колеги, друзі, «однодумці» Вальдемара Пясецького та спонсори. Приміром, видання здійснено за фінансової підтримки експертної ради з питань видавничої справи Волинської обласної державної адміністрації у поліграфічно-видавничому домі «Твердиня», а також за підтримки нотаріуса Ариванюк Наталії.

Історик Михайло Костюк зауважив, що коли читав книгу, то добряче посмакував сюжетами із історії Луцька. Це історична новелістика, яка народжується після років сидіння у архівах. Костюк зауважив, що слід віддати належне автору, адже читачі можуть доторкнутися до вікової історії. Вражає і діапазон історії, про яку розповідається у книзі: від князівських часів і до ХХ століття. Порадувало історика і вміння автора підбирати назви для своїх сюжетів. Адже це історико-романтичні назви, а не суха канцелярська мова. Мовляв, автор вміє пропустити історію через свої відчуття. Михайло Костюк переконаний, що це видання має стати книгою, яка має бути вдома у кожної сім’ї лучанина. Під час презентації історик прочитав дружній шарж для Вальдемара Пясецького.

Фотограф Віктор Чухрай, який виступив автором обкладинки, зауважив, що книга спочатку мала називатися «Екскурсії по давньому Луцьку», проте він переконаний, що назва має бути динамічною. Він відзначив невеликий формат книги, яку можна носити із собою. Зауважимо, що знімок на обкладинці був зроблений понад 15 років тому. Віктор Чухрай також вказав на нівеляцію культурного обличчя Луцька.

Вальдемар Пясецький «оточує об’єкти опису багатьма постатями – будівничих, мешканців, власників – і пов’язує їх із повсякденним життям того часу, звертає нашу увагу на давні традиції чи забуті звичаї», – йдеться у вступному слові Геннадія Бондаренка, кандидата історичних наук, голови Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України. Автор знайомить уважних читачів не лише із відомими пам’ятками архітектури на кшталт Луцького замку, але й з маловідомими провулками, мостами, ріками, кав’ярнями, іподромом, летовищем та навіть із чайним товариством тверезості.

Довідка «ВП»

 Пясецький Вальдемар Едвардович народився 5 січня 1934 року в містечку Дубровиця Рівненської області. Середню школу закінчив у Володимирі. Чотири роки вчився на архітектурному факультеті Львівської політехніки, закінчив художньо-графічний факультет Орловського педінституту. За професією мистецтвознавець, історик, краєзнавець, лауреат премії ім. О. Цинкаловського.

Перші краєзнавчі дослідження з’явились у пресі в 1960 роках (з 1962 р.). Друкувався в наукових збірниках, журналах, газетах України та Польщі. Один з авторів довідника «Вулиці і майдани міста Луцька».

Історико-краєзнавчі дослідження Вальдемар Пясецький проводить паралельно за декількома напрямами: топографія, топонімія, містобудівельна історія Луцька та інших волинських міст, а також історія зведення окремих пам’яток архітектури.

Крім того, Вальдемар Пясецький є автором літературних творів на основі краєзнавчих матеріалів.

Фото: Олена КУЗЬМИЧ

// http://www.pravda.lutsk.ua/ukr/news/50737/

Джерело: «Волинська правда»

Категорія: Новини з новин | Додав: Dyrektor (13.05.2013)
Переглядів: 1186 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]