Головна » Статті » Новини з новин » Новини з новин

Інформація про книгу Йосипа Струцюка "Події – в анфас, а постаті – в профіль"
28.12.2011   

І «Тіні Луцького замку» розгадавhttp://www.pravda.lutsk.ua/ukr/news/35650/

У видавництві «Твердиня» побачила світ чергова книга Йосипа Струцюка «Події – в анфас, а постаті – в профіль». Взявши за епіграф поетичне зізнання Миколи Вінграновського «Ми на Вкраїні хворі Україною. На Україні в пошуках її», письменник у 224-сторінковому виданні помістив свої есеї, статті, рецензії, кіносценарії, радіоп’єси. Повідомляє «Волинська правда».
 У книзі, упорядником якої стала Ніна Бочарова, – розвідки про живописця-іконописця Йова Кондзелевича, поетів Данила Братковського, Роберта Бернса, Шандора Петефі й Моколу Вінграновського, співачку Соломію Крушельнцьку, прозаїка та драматурга Миколу Гоголя, художника Пабло Пікассо… Йосип Струцюк також проводить екскурс шляхами трагі-драматичної української історії: «З висоти Данилової гори», «Журалиха», «Крута дорога Крут», «Крізь сніги і крізь бурі». Він також повертає сучаснику начебто те, що вже поховано в минувшині: «Україна наша молоросійськая», «Тіні Луцького замку», «Ти не згасла, зоре ясна»… Майстер слова також запрошує у мандрівку в унікальний світ геніальної Лесі Українки.
  Надзвичайно цікаві  всі літературознавчі тексти (зокрема й «З надією, вірою, любов’ю», «Тернова гілка болю», «Вона вміє цілувати сонце в тінь», «Ніч на долоні ліхтарів», «Зателефонуйте з нею до Бога») Йосипа Струцюка. У них – і розтаємничення унікальності художнього мислення вже знаних письменників, і напутнє благословення в літературу для цілого ряду знакових постатей, без якиї зараз уже неможливо уявити сучасний літературний процес.

 Книга містить також  інформацію про окремі видання творів Й. Струцюка, про його публікації в періодиці.

 У видавничій післямові до книги «Події – в анфас, а постаті – в профіль» обґрунтовується доцільність видання творів   талановитого письменника-волинянина у 15-ти томах, оскільки  «це вкрай необхідно, коли хочемо мати прийдешнє, покоління співвітчизників, яке, перефразовуючи Майстра, ніколи не поміняє українські береги».
Категорія: Новини з новин | Додав: Dyrektor (14.06.2012)
Переглядів: 777 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]