Головна » Статті » Новини з новин » Новини з новин

Бенефіс В’ячеслава Васильченка...

22.11.2014

Ганна Веретенник

Химерник слова В’ячеслав Васильченко...

                   

Чорна сцена, важкі грубі куліси, вглибині – старі ворота з необтесаного дерева, що тримаються на залізних завісах – усе це немов декорації до його роману. Дивишся на невисоку постать письменника і, здається, саме зараз він смикне за мотузку невидимої маріонетки, брама зі скреготом відчиниться, і звідти вискочить оскаженілий вовкулака. Лише порухом руки факір зупинить його, щоб продемонструвати читачам метаморфози занапащеної людської душі.

Ба ні, химерник слова В’ячеслав Васильченко – відомий український автор детективів, кількаразовий дипломант Всеукраїнського конкурсу романів та кіносценаріїв «Коронація слова», на презентації своєї нововиданої книги 15 жовтня у ЦКМ НАУ лише тепло посміхався, жартував зі студентами і зачитував цитати з романів.

Пристрасть до детективів з’явилася у нього ще з дитинства, розказав письменник. Прочитав «Шерлока Холмса» А. Конан Дойла і світ колихнувся: був вражений, зачарований, врешті, закоханий у цю книгу і жанр розслідувань. Взяв до рук пера ще в університеті – тоді й народився молодий аспірант Богдан Лисиця. Проте, до читача він йшов заплутаною дорогою, повною перешкод в особах критично налаштованих видавців, які не йняли віри у майбутнє героя. Тому то й познайомилися українці з Богданом 2009 року уже в якості професора словесності у російськомовному романі «Гаудеамус» в исполнении смерти, или Vivant, professores». 

Лише цього року найперша книга пригод Лисиці – «Факір», все-таки була дописана, незважаючи на своє «лежання, сидіння, стояння» протягом 24 років. Це уже четвертий виданий В’ячеславом Васильченком роман (у 2012 році вийшли другом «Дворушники, або Євангеліє від вовкулаки», 2013 – «Притулок для прудкого біса»).

Утішає те, що письменник не збирається зупинятися на досягнутому – вже працює над новою порцією інтриг серед заплутаних рядків майбутнього продовження епопеї. Своєму улюбленцеві Богданові Лисиці зраджувати поки що не збирається, як і писати в іншому жанрі літератури. З аудиторією студентів В’ячеслав Миколайович поділився також сподіванням, що невдовзі його протагоніст зійде з паперових сторінок на блакитний екран.

Зустріч письменника з читачами завершилася автограф-сесією нових детективних романів. Було приємно, що для кожного студента В. Васильченко знаходив окремі особливі слова. Вдячні слухачі побажали своєму викладачу творчої наснаги та обіцяли з нетерпінням чекати його нових здобутків у царині красного слова.

Категорія: Новини з новин | Додав: Dyrektor (23.11.2014)
Переглядів: 881 | Рейтинг: 5.0/7
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]