Головна » Статті » Досьє » Досьє

Автори ПВД "Твердиня": Віктор Павлович ЯРУЧИК
23.08.2011

Лучанин, прокладаючи духовні мости єднання, наблизився до віку Христаhttp://www.pravda.lutsk.ua/ukr/news/31144/


Віктор Яручик у 26 років захистив докторську дисертацію в Люблінському університеті імені Марії Склодовської-Кюрі. Його пошановують і в Україні, і в Польщі як ученого, якому вдалося створити збірний портрет майстрів українських майстрів слова, які проживали й мешкають на захід від Бугу. Цілий ряд вітань і з сусідньої країни, і з України (від письменників, журналістів, літературознавців) отримав Микола Яручик, доцент Волинського університету, адже нині в родинному колі відзначає перше 32-річчя. Інформує «Волинська правда».
 «Українську поезія, творену у Польщі після Другої світової війни» – так називається тема дисертації Віктора Яручика. Успішно її захистивши, вже по приїзді до Луцька, він продовжив працю над аналізом і систематизацією літературного процесу, що твориться україномовними майстрами у Польщі. Серед тих яскравих митців, з ким він особисто спілкувався, – й Остап Лапський, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, й Тадей Карабович, Міля Лучак, Іван Киризюк… Книга Віктора Яручика «Українська література в Польщі», що побачила світ у волинському видавництві «Твердиня», стала знаковим явищем у європейському контексті.
 Наш земляк – неординарна і яскрава особистість. Своє «я» він талановито реалізовує в журналістиці, літературній творчості. Віктор Яручик оптимістично дивиться у прийдешнє: «Та, зрештою, коли українська культура пережила Петра І з Катериною, Леніна зі Столипіним, Сталіна із Кагановичем, то вона переживе і Путіна з Медвєдєвим. Якщо «розстріляне відродження» і «шістесятництво» є у шкільній програмі, то нам ніхто не страшний, і ми не піддамося нікому».

«Волинська правда» сердечно вітає відомого краянина з черговою святковою датою у його життєписі. З роси і води! Хай любов і щастя окриляє Вас на нові творчі здобутки! Многії і благії літа!


 Довідка «ВП»
 

 Яручик Віктор Павлович народився 23 серпня 1979 року в м. Рожищi на Волині.
 У 2001 році закінчив факультет україністики Волинського держуніверситету ім. Лесі Українки.
 2001–2005 роки – навчання у Європейському колегіумі польських і українських університетів (м. Люблін, Польща).
 У 2006 році закінчив аспірантуру у Люблінському університеті Марії Кюрі-Склодовської. У цьому ж університеті захистив докторську дисертацію (відповідник української кандидатської) на тему: «Українська поезія, творена у Польщі після Другої світової війни» у 2006 році.

2005–2006 – стипендіат польсько-американської фундації Кіркланда (у галузі «Журналістика»).
 Працював у польських і українських газетах та журналах: «Вісник і К» (зав. відділом, власкор), «Ринок. Реклама. Програма» (відповідальний за випуск), «Спортпанорама» (власкор), «Луцьк молодий», «Євротранзит», «Truck Auto Komis» (кореспондент), «Український літературний провулок» (член редколегії), «Сучасність», «Волинський монітор» (член редколегії) та ін.

Доцент кафедри української літератури у Волинському національному університеті ім. Лесі Українки, доцент кафедри журналістики у Луцькому гуманітарному університеті.

Із 2007 року член Національної спілки журналістів України. 2016 року нагороджений Почесним знаком Національної спілки журналістів України.

У січні 2010 року за книгу «Українська література в Польщі» став переможцем конкурсу «Світ волинської книги» у номінації наукової та наукової-популярної літератури.

Автор багатьох наукових розвідок, двох монографій, перекладач, журналіст.

 

Опубліковано на умовах ліцензії CC BY-SA, https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.uk

Категорія: Досьє | Додав: Dyrektor (14.06.2012)
Переглядів: 1849 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]