Головна » Статті » Видавничі новинки » Видавничі новинки

Новинка листопада 2018: Тереза Левчук «Феномен літературності»

Тереза Левчук

Феномен літературності


 

Левчук Тереза. Феномен літературності :  монографія / Т. П. Левчук. – Луцьк : ПВД «Твердиня», 2018. –  368 с. 

Феномен літературності шукається дослідниками впродовж усього існування науки про літературу. Літературність (або традиційно художність) – така якість тексту, що дозволяє віднести той чи той твір до літератури. Літературність конкретизується у критеріях художності, які зі свого боку концептуалізують по¬няття література.
Простежено змінність, відносність, історичну зумовленість критеріїв художності в дихотомії змісту і форми в контексті культурно-історичних епох. Ураховано такі якості літературних творів, як функційність і формалістичність. Естетико-творчий дисонанс І. Франка й Лесі Українки розглянуто як різні прояви українського високого формалізму. Жанровий критерій розмежування художніх і нехудожніх творів простежено на прикладі утопії / антиутопії, есе, біографії, заповіту. Творчість Б. І. Антонича, В. Свідзінського, В. Стуса, Б. Шульца проаналізовано з позицій трактування образності як вияву максимально суб’єктивного типу творчості, що не підлягає універсалізації.
 Для науковців-філологів, викладачів літератури, студентів, усіх, хто цікавиться проблемами художності літературних творів.

ISВN 978-617-517-304-6

Категорія: Видавничі новинки | Додав: Dyrektor (09.03.2020)
Переглядів: 354 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]