Головна » Статті » Рецензії » Рецензії

Рефлексії на тему роману В'ячеслава Васильченка ««Gaudeamus», виконаний смертю» і не тільки...

25.02.2017

Оксана Огульчанська (м. Мелітополь)

Без назви 2

Васильченко В’ячеслав. «Gaudeamus», виконаний смертю : детективний роман / В. М. Васильченко. – Вид. 2-ге, доп. і перероб. – Луцьк : ПВД «Твердиня», 2014. – 304 с.
 
Ще одна цікава детективна історія за участі добре відомого нам професора і детектива-любителя Богдана Лисиці. Цього разу місцем подій письменник обрав місто всіх закоханих романтиків – Париж. Богдан Лисиця прибуває туди для участі в міжнародній науковій конференції, присвяченій вшануванню пам'яті Патріка Беккереля. На нього в Парижі чекає друг – професор Сорбонни Антуан Робер. І ось шановані науковці з різних країн зібралися в помпезній величній залі для відкриття конференції. На жаль, настрій було зіпсовано через те, що ім'я великого вченого Беккереля було заплямоване у пресі. Причому розгромна стаття була підписана прізвищем одного з науковців, які брали участь у конференції, – професора Ежена Бертьє, якого наступного дня знаходять вбитим у номері готеля. Перед смертю він знаходить у номері ритуальний перстень Ордену абскондистів. Серед науковців прокотилася хвиля неспокою і підозр. Антуану Роберу ледь вдалося усіх заспокоїти, як сталося нове вбивство тим самим способом (кинжал у серце). Цього разу жертвою став професор Казимир Годлевський. А згодом перстень-попередження отримує і Антуан Робер...
Як і в інших творах В'ячеслава Васильченка, у "Gaudeamus"..." є багато корисної і цікавої інформації. Письменник дає пояснення незнайомих слів, термінів, понять чи дає історичну довідку. Так, читач дізнається, хто такі Мілен Фармер, Руслан Пономарьов, Гаумата; що таке обертон, ексклавина, дактило, Циллерталь тощо.
Сюжет "закручений", динамічний. Лисиця – неперевершений. І, як і в інших творах письменника, розгадка – на останніх сторінках... не раніше.
Раджу цей детектив В'ячеслава Васильченка, і не тільки цей! Крутий детектив від крутого письменника!)
 
// https://www.facebook.com/VVASYLCHENKO/posts/604128619783640?notif_t=close_friend_activity&notif_id=1488046154420362
Категорія: Рецензії | Додав: Dyrektor (25.02.2017)
Переглядів: 390 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]