Головна » Статті » Новини з новин » Новини з новин

«VIP – Волинський Інформаційний Портал» про літературний «забіг» від луцької «Твердині»

06.11.2013 

Сайт «VIP – Волинський Інформаційний Портал»

У Луцьку з нагоди річниці видавництва влаштували літературний «забіг»

  

Дев’ять років діяльності луцької «Твердині» представили творчістю дев’яти авторів. У такий спосіб 5 листопада в рамках проекту «З домашньої бібліотеки» святкували день народження видавництва.

  

Ведучою святкового вечору виступила керівник проекту «З домашньої бібліотеки» Анна Єкименко. Тож вона і представляла усіх авторів, які презентували свої твори. Усіх об’єднувало те, що їхні книги перед тим, як потрапити до читача, пройшли через видавництво «Твердиня».

Так, першим «забіг» розпочав Олександр Клименко, який розповів про свою збірку «Supraphon». Вона складається із циклу новел та повісті «Пазл пазлів». Щоб учасники зустрічі мали про неї уявлення, автор книги зачитав один із творів.

  

Галина  Яструбецька поділилася з присутніми найсвіжішим. Вона зачитала вірші, на які надихнула її «неймовірно золота осінь». Також авторка розповіла про особливості свого творчого процесу. «Книжки я не кличу. Слава Богу, вони народжуються самі», – зізналася вона.

А от у Володимира Місюри усе починається з першого рядка. «Його треба встигнути зловити за хвоста, тоді піде вірш, поема», – розповів він. Так, чоловік «ловить» свої вірші, скільки себе пам’ятає, однак першу збірку видав лише 2005 року.

  

Зі своєю поезією виступив  Микола Сидорчук, а також львівський гість Ігор Павлюк. Ще двох поетів, Василя Слапчука та Віктора Наумчика, представила організатор заходу Анна Єкименко.

Про свою прозову творчість розповів Іван Корсак. За його словами, практично уся вона присвячена «знаковим постатям нашого минулого». Власне автор досить багато часу проводить в архівах, цікавиться історією.

  

Віктор Яручик зізнався, що лише починає утверджуватись як письменник. Адже більше займається науковою діяльністю. Щоб присутні оцінили його перші кроки, він зачитав уривок з одного зі своїх оповідань.

Петро Коробчук виступив із поезією про «братів наших молодших». До речі, він вже презентував свою творчість під час попередньої зустрічі у рамках проекту «З домашньої бібліотеки».

Варто зазначити, що усі автори під час своїх виступів висловлювали свою вдячність видавництву «Твердиня» та озвучили багато побажань із нагоди святкування його дев’ятої річниці.

На завершення виступив директор видавництва Микола Мартинюк. Він також прочитав кілька своїх поезій. Після цього розповів, що з нагоди свята «Твердиня» вирішила зробити подарунок – внесок у проект з обміну книгами, яким знову ж таки керує Анна Єкименко. Тож на полицях з’явилося до ста нових книг від луцького видавництва.


Завершили вечір сюрпризом – святковим тортом, поласувати яким запросили усіх учасників зустрічі.


//
http://vip.volyn.ua/news/u-lutsku-z-nagodi-richnitsi-vidavnitstva-vlashtuvali-literaturnii-zabig-foto
Категорія: Новини з новин | Додав: Dyrektor (06.11.2013)
Переглядів: 680 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]