Головна » Статті » Новини з новин » Новини з новин

Про презентацiю книги Йосипа Струцюка на XХІ Форумі видавців у Львові

13.09.2014

Сайт «Волинська правда»


У Львові вирішили, що книга волинянина гідна Шевченківської премії

Учора на XХІ Форумі видавців у Львові, під час презентації роману волинянина Йосипа Струцюка, висловлювалися думки про те, що цей твір гідний Національної премії України імені Тараса Шевченка. Повідомляє «Волинська правда».

Презентація роману «Бог задумав інакше…» Йосипа Струцюка, видатного письменника сучасності, лауреата міжнародних і всеукраїнських літературних премій, Заслуженого діяча мистецтв, Почесного громадянина Луцька, відбулася у відповідності з наперед оприлюдненою програмою заходів ПВД «Твердиня», де побачила світ ця книга. Тож і велелюдне дійство відбулася біля стенду видавництва ( № 437).

Літературознавець і письменник Микола Мартинюк, директор ПВД «Твердиня», звертаючись до присутніх, підкреслив: «У своєму романі Йосип Струцюк зумів створити переконливий образ такої знакової постаті української історії, як Богдан Хмельницький. Ця книга має стати настільною для кожного, хто живе Україною. Цей роман – унікальне художнє явище, одна із творчих вершин митця, чиї проза, поезія, драматургія – невід’ємні складові сучасного літературного процесу. Роман «Бог задумав інакше…» гідний того, аби бути відзначеним Національною премією України імені Тараса Шевченка».

З цією думкою погодилися та її розвинули професор Львівського національного університету імені Івана Франка, старший науковий співробітник Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка Ігор Павлюк, письменник з Вінниці Віктор Мельник, краєзнавець і громадський діяч Петро Криштальський із м. Горохова на Волині, дослідник життя та творчості Івана Франка Павло Присяжний, ряд шанувальників таланту Йосипа Струцюка. Участь в обміні думками щодо духовної потуги та художньої досконалості роману «Бог задумав інакше…» взяли також письменники Павло Кричевський з Росії (він щирий патріот України), Анжела Димчева й Бойка Драгомірецька (Болгарія), Броніслава Волкова (пише чеською та англійською, проживає у США), студенти-філологи львівських вишів.

Особливо приязно про непересічність таланту митця висловився письменник-львів’янин Іван Лучук, чиїх світлої пам’яті батьків (Володимир Лучука й Оксану Сенатович) єднали щирі, братерські стосунки з Йосипом Струцюком.

Як підкреслив поет Петро Коробчук, у романі «Бог задумав інакше…» зумів по-новому сказати про великого українського державника та полководця, ця книга зараз, як ніколи, на часі. На його думку, це прозове полотно справді гідне високих відзнак, у тому числі – й Національної премії імені Тараса Шевченка.

Директор ПВД «Твердиня» Микола Мартинюк зазначив для «ВП», що наступним містом, де у вересні презентуватися роман Йосипа Струцюка, стане Одеса.

// http://www.pravda.lutsk.ua/ukr/news/66407/

Категорія: Новини з новин | Додав: Dyrektor (17.09.2014)
Переглядів: 463 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]