Головна » Статті » Новини з новин » Новини з новин

Про презентацію книг Миколи Кодака в Музеї Миколи Бажана

04.12.2015

Сайт «Національний музей літератури України»

У музеї М. Бажана відбулась презентація книжок Миколи Кодака

  4 грудня 2015 року в літературно-мистецькій вітальні Київського літературно-меморіального музею-квартири М. Бажана відбулася презентація двотомника наукових статей з історії та теорії літератури «Вибране» – посмертного  видання наукових праць доктора філологічних наук, провідного наукового співробітника Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України Миколи Пилиповича Кодака, а також його ранішого дослідження «Семіосфера Миколи Бажана», які вийшли у видавництві «Твердиня» (Луцьк).

Раїса Мовчан, Тамара Гундорова, Наталя Костенко, Микола Сулима

Коло наукових зацікавлень ученого охоплювало великий період української літератури, в якому виокремлені постаті чи не найяскравіших представників кількох творчих поколінь: Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка, Василь Стефаник, Михайло Коцюбинський, Олександр Олесь, Іван Багряний, Володимир Сосюра, Євген Плужник, Микола Бажан, Олесь Гончар, Анатолій Дімаров, Григір Тютюнник, Василь Симоненко, Василь Стус та ін. Про все, що досліджував, Микола Кодак мав власну неординарну думку, і це особливо цікаво для молодих дослідників та поціновувачів української літературно-художньої спадщини.

Леся Демська-Будзуляк, Микола Мартинюк, Раїса Мовчан, Тамара Гундорова, Наталя Костенко, Микола Сулима

Розмірковуючи над творчістю Миколи Бажана, літературознавець висловив своє сприйняття та розуміння спадщини письменника в сучасних нам історичних умовах. Аналізуючи вислів Бажана-поета, М.Кодак охарактеризував його «винятковою насиченістю, налитістю, як виноградна брость», а поетичний світ, зведений його словом, асоціював з Бажаноградом, який височіє, за висловом самого Бажана, «…в огромній симфонії світу».

Тамара Гундорова

У розмові про науковий доробок М. П. Кодака взяли участь його колеги з Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України чл.-кор. НАНУ, доктор філологічних наук Микола Сулима, чл.-кор. НАНУ, доктор філологічних наук Тамара Гундорова, доктори філологічних наук Раїса Мовчан та Лариса Мороз, кандидати філологічних наук Олеся Демська-Будзуляк та Олена Ляшенко; викладачі Київського національного університету імені Тараса Шевченка доктори філологічних наук Наталя Костенко та Анатолій Ткаченко;учні та друзі родини.

Олександр Гордон, Микола Мартинюк, Раїса Мовчан, Наталя Костенко, Микола Сулима

Лариса Кодак, Валентина Лавренчук, Петро Коробчук, Володимир Лис, Анатолій Ткаченко, Сергій Кривенко

// http://museumlit.org.ua/?p=3505

Категорія: Новини з новин | Додав: Dyrektor (02.06.2016)
Переглядів: 495 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]