Головна » Статті » Новини з новин » Новини з новин

Поліграфічно-видавничий дім "Твердиня" в Ізмаїлі на Одещині

06.2012

"Собеседник Измаила" ("Советский Измаил")

Олена Бондаренко

Візит із Луцька

   

25 травня цього року викладачі та студенти факультету української філології та історії Ізмаїльського державного гуманітарного університету мали приємність зустрітися з директором поліграфічно-видавничого дому «Твердиня» міста Луцька Миколою Івановичем Мартинюком та його літературним редактором Петром Йосиповичем Коробчуком.

Видавці скромно розповіли про заснування «Твердині» (2004 рік), творчий шлях і сьогоднішні досягнення, а також представили книжки своїх авторів. Вони співпрацюють із літераторами і науковцями Волині, Чернігова, Києва, Сум, Харкова, Донецька, Ялти, Одеси, Львова, Рівного, Вінниці, Івано-Франківська, тобто всіх куточків України. Гадаємо, що невдовзі у цьому переліку почесне місце посяде й Ізмаїл. Серед авторів «Твердині» – відомі письменники та літературознавці: В. Александрович Є. Баран, А. Біла, І. Бондар-Терещенко, С. Дзюба, А. Дністровий, І. Захарчук О. Ірванець, С. Кочерга В. Мельник, І. Павлюк, Я. Поліщук, С. Процюк, В. Снігур та ін. Особливо зацікавили студентів видані «Твердинею» вірші луцького поета, лауреата Національної премії імені Т. Г. Шевченка Василя Слапчука, зокрема, його «Вибране» та збірка інтимної лірики «Дванадцять ню», яка стала подарунком для кафедри української мови та літератури. З неабияким інтересом була зустрінута нова монографія «Поетика Олеся Гончара-романіста» (2012) М. П. Кодака – провідного наукового співробітника Інституту літератури НАН України імені Т. Г. Шевченка, професора, котрий багато років поспіль викладав у нашому університеті курс «Теорії літератури». Студенти факультету давно активно послуговуються багатьма працями Миколи Пилиповича, що побачили світ у луцькій «Твердині» («Драматика Миколи Куліша («Патетична соната»), «Микола Хвильовий як митець-психолог», «Огром Євгена Плужника-поета» та ін.).

Крім того, що М. І. Мартинюк і П. Й. Коробчук активно займаються видавничою справою, вони обидва мають неабиякий хист до слова, в чому ми переконалися під час читання ними своїх поезій. Петро Йосипович представив студентам свої поезії із презентованої на зустрічі збірки «Боса флейта» (поезії, переклади, переспіви), що вразила філологів оригінальним авторським мисленням, новаторською версією бароково-сюрреалістичної світобудови. Микола Іванович представив поезії з майбутньої книги, яка готується до друку. Цікавою для студентів-філологів була і його монографія (він добре знаний в Україні і як літературознавець) «Національна ідея в життєтворчості Володимира Самійленка», в якій значну увагу приділено широкому філософському аналізу філологічних аспектів наукової проблеми – проекції національної ідеї на життєтворчість відомого українського письменника й перекладача.

В аудиторії панувала тепла атмосфера діалогу довкола питань сучасного літературного процесу, долі української книги, планів на майбутнє тощо. Найбільше питань до гостей було в тих студентів-філологів, для яких видавнича справа є майбутньою професією.

За високу професійну майстерність і творчі здобутки колектив видавництва неодноразово удостоювався дипломів, подяк та почесних грамот різноманітних книжкових форумів. Для нашого університету ця зустріч – велика честь, і ми сподіваємося, що вона не остання. А сьогодні хочемо побажати луцькій «Твердині» видавничих досягнень і творчих висот.

Студентка 4 курсу факультету української філології та історії

Ізмаїльського державного гуманітарного університету

Олена Бондаренко

Категорія: Новини з новин | Додав: Dyrektor (07.07.2012)
Переглядів: 614 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]