Головна » Статті » Новини з новин » Новини з новин

Майстер-клас Жанни Куяви на Весняному Медвіні-2013
15.04.2103

Людмила Чечель


Як весну книжками закликали і… смачно готували


11–13 квітня у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза» пройшов Восьмий Київський Весняний книжковий ярмарок МЕДВІН 2013 і Великодній тиждень рукоділля та хобі. Крім новинок і кращих зразків продукції учасники заходів підготували велику кількість майстер-класів, презентацій, семінарів.

Приємно повідомити, що серед учасників Восьмого Київського Весняного книжкового ярмарку МЕДВІН 2013 свою продукцію представило і наше Національне газетно-журнальне видавництво. Відвідувачі мали можливість не тільки погортати, а й придбати журнали, які виходять у нашому видавництві: «Пам’ятки України», «Українська культура», «Музика», «Український театр», а ще свіжі номери газет «Кримська світлиця» та «Культура і життя».

Від різноманіття книжок одразу губишся. У ці весняні дні увагу привертає яскраве оформлення книжки Віри Манько «Летіть, соловейки, на рідні земельки». Це – чудове, яскраво оформлене видання – прекрасний подарунок для родинного та шкільного читання.  Окрім чудових гаївок, веснянок про пташок,  є чудові рецепти випікання «жайворонків».

 Привертають увагу й  новинки книжкових видавництв.  Приміром, не без уваги  залишалася книжка рецептів відомої Дарії Цвек, книжка сучасної української прози «Мама по скапу», яка нещодавно стала однією з найпопулярніших на Лейпцізькому книжковому ярмарку.

Традиційно,  в рамках ярмарку,  відбувалися виступи письменників на проекті «Авторська кухня». Зустрічі з кумирами на автограф-сесіях провели відомі українські письменники.

Котилися колобки, а разом з ними й книжки…

Мені пощастило втрапити на Літературну кухню саме тоді, коли там господарювала Жанна Куява.  

Жанна Куява – відома українська журналістка. Народжена на Волині, вона любить свій край, рідне село. Нині співпрацює з всеукраїнським тижневиком «Сім’я і дім». Буквально кілька днів тому світ побачив її перший прозовий твір – роман «Нічниця». Скажу відверто, що роман «проковтнула» за кілька годин. Так не хотілося перегортати останню сторінку. Роман – про неземну любов героїні Іванки до чоловіка Івана. Під кінець читала книжку з олівцем. Бо чудова мова авторки не просто захоплює – дух переймає. А ще – рясніє безліччю народних поліських говірок, слів мудрості з вуст старшої жінки в селі баби Ріпи, в якої квартирувала Іванна. Справді: як знайти дорогу до любові? Про це дізнаєтеся, дочитавши роман. Хоч і трагічний кінець, але воістину правдивий, як і кожне слово роману: «Нехай не любити, але бодай уміти розпізнавати справжнє від штучного варто навчитися за життя. Хай милує Бог тих, кому не дано полюбити, як і тих, кого не суджено любити». Авторка вміло тримає читача до самісінького фіналу. І ось вона – фінальна інтрига, я б сказала – непередбачуваний шок. Вважаю, що роман мають читати не тільки жінки, а й чоловіки.

Жанна Куява не просто любить свій рідний край, батьків і дідів своїх. На Літературній кухні вона охоче поділилася зі своїми прихильниками з неймовірним рецептом картопляних колобків.

– Гадаю, кожен із нас із трепетом згадує своє дитинство, тому, аби повернутися у ті найкращі роки, коли наші рідні читали нам казки, або зацікавити малечу й пришвидшити її апетитне снідання, можна приготувати смачний картопляний наїдок, який я, згадуючи свою золоту бабу Дусю, так і назвала «Із любові колобки», –  говорить Жанна.

Отож, картоплю обрізати, залити водою, поставити на вогонь. Перед кипінням додати невеличку цибулину й кілька часничин, – вони додадуть страві запашного аромату. Згодом посолити.

Уже зварену картоплю відцідити (води у каструлі не залишати анітрохи, бо колобки можуть розтектися під час запікання), викинути цибулю й часник, які теж у ній варилися, потовкти. Окремо на олії підсмажити цибулю. Засмачити товкачі цією олією (але без цибулі), додати олійки й натерти у картоплю ще кілька зубчиків часничин – для незабутнього аромату. Сформувати кругленькі колобки, викласти на деко, змащене олією, поставити у добре розігріту духовку. Пекти їх до червонястої шкоринки, яка на смак буде чи не найапетитнішою. Смачного!

Відвідувачі виставки мали можливість ознайомитися зі спеціальною експозицією робіт майстрів народної творчості «Майстрівська слобода», історією та культурою українського народу на експозиції «Етнографічна територія», а також новою колекцією робіт лялькового мистецтва на експозиції Фантастичної авторської ляльки. 

Учасники виставки запрошували відвідувачів на майстер-класи з виготовлення м'яких і дерев'яних іграшок, оригінальних магнітів, наклейок, ляльок-мотанок, вишивки стрічками, плетіння пасхального кошика. 

Джерело: Портал Культура


//
http://uaculture.com/uk/news/325/


 


Категорія: Новини з новин | Додав: Dyrektor (16.04.2013)
Переглядів: 620 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]