Головна » Статті » Новини з новин » Новини з новин

Інтернет-презентація книги Вальдемара Пясецького «Пройдімося давнім Луцьком»
31.05.2103

Інтернет-видання «Волинська правда»

 
Луцьк: таємне стало явним завдяки Вальдемару Пясецькому
 


У книзі вибраних історико-краєзнавчих новел і нарисів Вальдемара Пясецького «Пройдімося давнім Луцьком», що побачила світ у видавництві «Твердиня», – талановитий вияв непідробної залюбленості в рідне місто – знаного дослідника минувшини, відкривача начебто вже назавше згаслих у сторіччях імен і фактів. Це захоплююче чтиво, що наверне до історії праотчої землі, де під одним небесним дахом торували спільну земну дорогу предки українців, поляків, євреїв, караїмів, росіян, чехів й інших народів. Інформує «Волинська правда».

У 192-сторінковій книзі «Пройдімося давнім Луцьком» – три розділи: «Екскурсії Старим містом», «Середмістя» та «Околиці». У свою чергу, в кожному з них, – від 10 до 17 новел і нарисів, які висвітлюють життєпис Луцька у контексті різних епох. Скрупульозне багатолітнє вивчення фактажу в архівах та на основі спогадів, несподівані перипетії доль, щира, чуттєва оповідь стають своєрідними гарантіями, що книга Вальдемара Пясецького цікавитиме і сучасників, і тих, хто житиме завтра. Невимушеною повчальністю крізь призму болю та любові ця натхненна, совісна, чесна праця стане своєрідним духовним, моральним провідником для кожного небайдужого волинянина. У книзі – світлини Віктора Чухрая, Ірини Левчанівської, Павла Маковського з колекції автора, а також карти й плани Луцька і його околиць.

Микола Мартинюк, директор ПВД «Твердиня», письменник і літературознавець, акцентує увагу на унікальному «літописному» стилі оповіді Вальдемара Пясецького. А також – на сумлінній праці літературного редактора Петра Коробчука, технічного редактора Юлії Дегтярук, художнього редактора Павла Марченкова, фотохудожника Віктора Чухрая й Катерини Черняк, яка виконала комп’ютерну верстку, завдяки чому «Пройдімося давнім Луцьком» цікава в естетичному аспекті.

На думку Геннадія Бондаренка, професора Східноєвропейського університету імені Лесі Українки, голови Волинської організації Національної спілки краєзнавців України, книга «Пройдімося давнім Луцьком» засвідчує «оригінальний шлях до перегуку сучасності з минувшиною». Він наголошує, що Вальдемар Пясецький пропонує незабутню подорож понад тисячолітнім містом.

 

«ВП» нагадує, що Вальдемар Пясецький родом із містечка Дубровиця, що на Рівненщині. Мешкає та працює в Луцьку. Автор сотень історико-краєзнавчих публікацій в Україні та Польщі, один з авторів довідника «Вулиці і майдани міста Луцька».

Джерело: «Волинська правда»

// http://www.pravda.lutsk.ua/ukr/news/51311/
Категорія: Новини з новин | Додав: Dyrektor (01.06.2013)
Переглядів: 362 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]