Головна » Статті » Новини з новин » Новини з новин

Інформація про вихід у світ довідника «Календар знаменних і пам’ятних дат Волині на 2014 рік»

03.07.2014

Сайт «Волинська правда»

Волинське сузір’я славних імен – у «Календарі»

                                       

Упродовж наступних місяців 2014-го відзначають свої ювілеї визначні волиняни, зокрема – письменник Йосип Струцюк, художники Віра Михальська, Оксана Ядчук-Мачинська, Кость Борисюк, Микола Рубан, історик Олена Огнєва. Краяни також ушанують пам'ять поета і перекладача Володимира Лучука, архітектора і художника Ростислава Метельницького, хорового диригента Олександра Самохваленка, історика та краєзнавця Григорія Гуртового, одного з лідерів національно-визвольного руху Данила Шумука, першого короля Руси і великого князя Володимирії та Галичини Данила. Про ці та інші знакові події можна отримати вичерпну інформацію з 248- сторінкового видання «Календар знаменних і пам’ятних дат Волині на 2014 рік», яке днями побачило світ у видавництві «Твердиня». Повідомляє «Волинська правда».

«Календар знаменних і пам’ятних дат Волині» видається з 1991 року. До нього включаються матеріали про визначні події історії, громадсько-політичного і культурного життя області, ювілеї видатних уродженців краю та відомих діячів, життя і діяльність яких пов’язані з Волинню», – зазначають Євгенія Ковальчук та Алла Понагайба, редактори-упорядники  цьогорічного видання.

У «Календарі» є покажчик імен видатних діячів, представлених у ньому, списки авторів, які брали участь у написанні історичних і біографічних довідок, та укладачів.

Посібник відкривається хронологічним переліком пам’ятних дат на 2014 рік. Про основні події подаються: дата, назва, авторська текстова довідка, список літератури, у якому вказуються документи, книги, статті зі збірників і періодичних видань, довідники та бібліографічні посібники.

Серед найцікавішіх розвідок, опублікованих у книзі,  – екскурс Віри Комзюк у життєпис Миколи Косача, стаття Євгенії Ковальчук про доктора мистецтвознавства Павла Жолтовського, розповідь Ольги Корецької про перекладача й письменника Віктора Ревуху.

Цьогорічне видання «Календаря» – результат сумлінної праці майже п’ятдесяти авторів історичних і біографічних довідок. Слід відзначити й цікавий підхід до мистецького оформлення книги, яке виконав художній редактор Олександр Лелет.

Директор ПВД «Твердиня» Микола Мартинюк висловив  для «ВП» переконання, що «Календар знаменних і пам’ятних дат Волині на 2014 рік» «стане  ще однією візитівкою нашого краю, допоможе зорієнтуватися в сузір’ї яскравих імен особистостей, які є знаковими не лише у регіональному, а й у всеукраїнському контекстах».

// http://www.pravda.lutsk.ua/ukr/news/63808/

Категорія: Новини з новин | Додав: Dyrektor (04.07.2014)
Переглядів: 605 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]