Головна » Статті » Новини з новин » Новини з новин

Інформація про вихід білорусько-української білінґви Аксани Спринчан «Кава з українським медом»

04.12.2017

«Волинська правда»

Волинянин переклав оригінальну збірку верлібрів білоруської поетеси

      

Білоруска Аксана Спринчан і волинянин Микола Мартинюк: мріяння та драматична колізія «Кава з українським медом». Так називається книга верлібрів білоруської поетеси Аксани Спринчан у перекладі волинянина Миколи Мартинюка. Це видання побачило світ у ПВД «Твердиня». Повідомляє «Волинська правда».
«Це перша поетична книга Аксани Спринчан, перекладена мовою її предків по мечу, – розповіли «ВП» у видавництві «Твердиня». – У характерному світі, створеному поетесою, поєднуються мріяння і драматична колізія, традиція і експеримент. Асоціативно-філософська поезія авторки – для тих, кому кохання не заважає думати, а думання – кохати».
«Кава з українським медом» Аксани Спринчан – білінгва. То і шанувальники мистецтва слова мають нагоду пірнути у стихію як білоруської, так і української мов. До речі, талановитому українському поету, прозаїку та літературознавцю Миколі Мартинюку вдалося гармонійно узгодити український світ перекладів з білоруським світом оригіналів.
«Душа моя стане небом», – зізнається ліричний герой Аксани Спринчан. І ця метафорична констатація по-своєму промовиста, оскільки істинна поезія – від Бога. Вона – духовне небо, що повсякчасно кличе у світ Творця. Авторка вміє (цитуємо україномовні версії її поетичних максим) «читати камені», іноді відчуває себе «ластівкою, покликаною болінням», мріє-заповідає: «Хай буде щастя в пташки і України». Вона, смакуючи кавою з українським медом, все-таки «обирає Білорусь». Адже «не треба іншого раю та й іншого пекла не треба».
Аксана Спринчан, засвідчуючи свої духовно-естетичні орієнтири, зважується на сповідальне одкровення: «Я нині з Короткевичем ночую… Я завтра з Короткевичем ночую» (йдеться про художній світ геніального білоруського прозаїка та поета, чия доля суголосна з Україною, – ред. «ВП») . І це чесно й справедливо. Адже вона – мешканка «Великого Князівства Любові… Князівства Любові Великої». У цьому переконається кожен, хто не відмовиться від нагоди посмакувати «Кавою з українським медом» Аксани Спринчан.

// https://pravda.lutsk.ua/%d0%b2%d0%be%d0%bb%d0%b8%d0%bd%d1%8f%d0%bd%d0%b8%d0%bd-%d0%bf%d0%b5%d1%80%d0%b5%d0%ba%d0%bb%d0%b0%d0%b2-%d0%be%d1%80%d0%b8%d0%b3%d1%96%d0%bd%d0%b0%d0%bb%d1%8c%d0%bd%d1%83-%d0%b7%d0%b1%d1%96%d1%80/

Категорія: Новини з новин | Додав: Dyrektor (05.12.2017)
Переглядів: 645 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]