Головна » Статті » Новини з новин » Новини з новин

Інформація про книгу Миколи Кодака "Поетика Олеся Гончара-романіста"
31.01.2012   

На Волині розтаємничують світ Олеся Гончара

 
     
http://www.pravda.lutsk.ua/ukr/news/36832/

У луцькому видавництві «Твердиня» побачила світ книга доктора філологічних наук Миколи Кодака, в якій здійснюється спроба дослідити поетику великих прозових полотен Олеся Гончара. Повідомляє «Волинська правда».
«Поетика Олеся Гончара-романіста» – так називається 272-сторінкова монографія професора, старшого науковового співробітника інституту літературу імені Т.Шевченка НАНУ Миколи Кодака. Микола Мартинюк, директор ПВД «Твердиня», де видано згадувану книгу, зауважив для «ВП»:
«Це надзвичайно цікаве дослідження відомого літературознавця. Кодак розкриває одну з визначальних рис художнього стилю Олеся Гончара – невід’ємну присутність поетики у романах письменника (чи це «Прапороносці», «Таврія», «Перекоп», чи «Тронка», «Циклон», «Твоя зоря»). До того ж, книга написана так, що читається на одному подиху і не може не зацікавити кожного пошановувача красного письменства».
«ВП» нагадує, що світлої пам’яті Олесь Гончар не раз бував на Волині, прязно ставлячись і до багатьох краян. У Луцьку мешкав його наставник, викладач мовознавства (під час навчання в Харківському університеті) Олександр Вержбицький. Волинянка Маргарита Малиновська, коли на майстра слова організували цькування, стала на захист його «Собору». У Луцьку проживав його сват і духовний побратим – Володимир Покальчук, батько Юрія Покальчука, який був зятем Олеся Терентійовича. В Луцьку іменем визначного українського письменника названо вулицю. А відтак, завдяки ініціативі світлої пам’яті Петра Маха, відкрито меморіальну дошку, присвячену пам’яті Олеся Гончара. Двоє письменників (Юрій Сичук й Софія Стасюк) – лауреатки міжнародної премії імені О. Гончара.

Джерело:
«Волинська правда».
Категорія: Новини з новин | Додав: Dyrektor (15.06.2012)
Переглядів: 683 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]