Головна » Статті » Новини з новин » Новини з новин

Автори «Твердині» – в академічній хрестоматії «Українська література для дітей»
7.05.2012 

Волинська правда   
       
Тріо від «Твердині» – в академічній «Хрестоматії»http://www.pravda.lutsk.ua/ukr/news/40188/

Починає надходити в торговельні мережі хрестоматія «Українська література для дітей», що видана київським ВЦ «Академія». Тексти трьох авторів (Василя Слапчука, Ігоря Павлюка та Сергія Дзюби) – з книжкових проектів волинського видавництва «Твердиня». Про це повідомляє «Волинська правда».
 800-сторінкова «Українська література для дітей» представляє тексти 147 авторів. Видання, що складається з трьох розділів («Нова українська дитяча література», «Українська дитяча література кінця ХІХ – початку ХХ соліття», «Новітня українська література для дітей») впорядкувала Оксана Гарачковська.
Микола Мартинюк, директор ПВД «Твердиня» розповів «ВП»: «У книзі представлено твори для наймолодших трьох авторів нашого видавництва. Хоч упорядниця й не вказує джерела запозичення текстів. Зокрема, вірші Василя Слапчука – з  книг «Миколаєва  ніч» (2004) та  «Окраєць хліба» (2005)». Також, повідомляє він, у «Хрестоматії» – твори Сергія Дзюби (зокрема – й «Кракутунчик – кленовий бог») та вірші Ігоря Павлюка, що раніше виходила в світ під знаком «Твердині».
«ВП» нагадує , що в «Хрестоматії», окрім названих авторів, представлено творчість лише трьох, долі яких пов’язані з Волинню: Олени Пчілки, Володимира Лучука та Віктора Кави.  Не відомо, чому «за бортом» залишилися такі  талановиті волинські митці, як Надія Гуменюк, Йосип Струцюк, Іван Чернецький, Василь Гей, Петро Мах, Ніна Горик, Людмила Лежанська, Михайло Пронько.

Джерело: «Волинська правда».

Категорія: Новини з новин | Додав: Dyrektor (11.06.2012)
Переглядів: 616 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]