Головна » Статті » Новини з новин » Новини з новин

Про столичну презентацію спільних проектів "Твердині" і "Коронації слова"
20.12.2012

Інтернет-видання «Волинська правда»

Лучанин Микола Мартинюк «взяв у полон» літературних гурманів столиці



// http://www.pravda.lutsk.ua/ukr/news/46826/

Завдяки волинянам у столиці відбулася прем’єра незвичайної «літературної вистави», ареною якій послугував Національний музей літератури у Києві. Саме там сталася магічна злука «актора», «глядача» і творця слова під час презентації книги Миколи Мартинюка «Під мурами твердині», що побачила світ у видавництві «Твердиня». Повідомляє, посилаючись на інформацію Ірини Костюк і Юлії Мерзлюк, «Волинська правда».
Луцьке видавництво «Твердиня» зі своїм очільником Миколою Мартинюком і разом із волинсько-столичними «коронованими» письменниками В’ячеславом Васильченком, Петром та Павлом Коробчуками та Володимиром Лисом подарували голодним до талановитого слова читачам справжню драму-феєрію на чотири дії. І хоч Мартинюк Микола не «зимовий», але все ж зумів влаштувати особливу атмосферу слова.
У межах ярмарку «Книжкові Контракти 2012» Микола Мартинюк представляв справу майже всього свого життя – історичну повість «Під мурами твердині». Книга стала частиною трилогії «Мій суддя Бог» і зробила автора дипломантом Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова». Констатуючи, що «6 грудня 1227 року на «зимового Миколу» в селище Жидичин приїхав на прощу князь Данило», Микола Мартинюк не дає історії зотліти, а перетворює історичний факт на захопливу повість для дітей, щоб не забували, на якій землі зростають.
«Книгу, – констатують Ірина Костюк і Юлія Мерзлюк, шанувальниці таланту письменника, – здається, створила сама Доля словом Миколи Мартинюка. Навіть назву підказала. Спершу повість носила ім’я «Друга злука Волині». Та автор вирішив посмакувати випадком: відкрив сторінку навмання і натрапив на перше-ліпше, але символічне слово – твердиня. Так і народилася назва історичної повісті, а згодом і самого луцького видавництва, яке вже, до речі, на літературному ринку живе дев’ятий рік».
Історичний пролог перформенсу Микола Мартинюк підсолодив поетичним словом «Світу за Брайлем» та спогадами про своє літературне дитинство. Й ось тобі магія: з повісті пильно вглядається в кожного присутнього князь Данило, демонструє філігранність слово, а читач-глядач поринає у ЛІТЕРАкульТУРНУ драму-феєрію.
П’єсотворцями стали також Петро та Павло Коробчуки (батько й син!), які додали нашій виставі романтичності. Перший здивував присутніх віршем про любов і віршем про кохання. Так-так, автор розрізняє ці два поняття і не дарма, як кожен міг пересвідчитися, адже люблять і Батьківщину, і жінку, а кохають тільки останню. А Павло Коробчук продовжив батьківську традицію творити поезію. Навіть процитував один з віршів своєї модерної творчості. Однак на ярмарку він презентував свою прозу – «коронований» роман «Море для шульги».
В імпрезі взяли участь студенти й викладачі Київського національного університету імені Тараса Шевченка, представники МГО «Волинське братство», відомі письменники та літературознавці. Приязно відгукнулася про творчість Миколи Мартинюка і Тетяни Логуш, яку називають матір’ю конкурсу «Коронація слова». Вона дала зрозуміти також, що й луцька «Твердиня» відкриває Україні нові, знакові імена.
 
«ВП» нагадує, що завтра, 21 грудня, Микола Мартинюк презентуватиме книгу своєї поезії «Світ за Брайлем» на Волині – у Луцькому районному будинку культури (початок о 17.00). Письменник висловиться і з приводу свого прозового полотна «Під мурами твердині».
 
Джерело: «Волинська правда»
 
Категорія: Новини з новин | Додав: Dyrektor (21.12.2012)
Переглядів: 590 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]